IN ENGLISH EESTI KEELES
22 - 25 JUULI VILJANDI LOSSIMÄED, VILJANDI

XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival: Kokkumäng

Juba 27. aastat järjest toob pärimusmuusika festival Viljandisse kokku tuhandeid. Nende hulgas nii noori kui vanu, nii eestlasi kui väljastpoolt tulijaid, kes kõik tahavad rõõmu tunda ehedast elavast muusikast ja suvisest festivalimelust. Viljandi pärimusmuusika festival väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära ja muusikaline emakeel.

Viljandi pärimusmuusika festival on: 

 • 4 päeva pärimuspidu
 • ligi 100 kontserti 
 • 800 artisti, kelle hulgas nii tuntud välismaiseid artiste, muusikuid tõeliselt eksootilistest kultuuridest, eesti pärimusmuusika maastiku legendaarseid tegijaid ning värsket verd
 • pillimängu, tantsu ja laulu õpitoad
 • rikkalik kõrvalprogramm nii suurtele kui väikestele
 • enam kui 25 000 külastajat 

Viljandi pärimusmuusika festival on võtnud südameasjaks olla jätkusuutlik festival, nii keskkonnahoiu, taaskasutuse ja tarbimise kui sotsiaalse jätkusuutlikkuse poolest.

Viljandi pärimusmuusika festivali pass on mõeldud tõeliselt suurele folgisõbrale, kes soovib nelja päeva jooksul külastada kõiki kontserte. See pass vahetatakse riidest käepaela vastu ning edasi võib nautida kogu festivali programmi – käepaela alusel saab kõikidele välikontsertidele lisatasu maksmata. Sisekontsertidele istekoha tagamiseks on võimalik juurde osta lisapilet, mis maksab 2€. Lisapileteid saab osta festivali ajal kohapealt käepaela ettenäitamisel.

Festivalipasse on müügil piiratud koguses.

Viljandi pärimusmuusika festivalile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Kui oled õppiv noor vanuses 13–26 eluaastat, siis on noortepass just sulle mõeldud. Festivalile tulles võta kaasa isikut- ja õppimist tõendav dokument, selle alusel vahetatakse noortepass riidest käepaela vastu. Noortepassiga saab osa kogu festivali programmist – käepaela alusel saab välikontsertidele lisatasu maksmata. Sisekontsertidele istekoha tagamiseks on võimalik juurde osta lisapilet, mis maksab 2€. Lisapileteid saab osta festivali ajal kohapealt käepaela ettenäitamisel.

Noortepasse on müügil piiratud koguses.

Viljandi pärimusmuusika festivali seeniorpass on eakale vanuses 65 või enam. Pass vahetatakse riidest käepaela vastu isikut tõendava dokumendi alusel. Seeniorpassiga saab nautida kõiki festivali kontserte – käepaela alusel saab kõikidele välikontsertidele lisatasu maksmata. Sisekontsertidele istekoha tagamiseks on võimalik juurde osta lisapilet, mis maksab 2€. Lisapileteid saab osta festivali ajal kohapealt käepaela ettenäitamisel.

Seeniorpasse on müügil piiratud koguses.

Päevapass on folgisõbrale, kes tahab võimalikult paljudest kontsertidest osa saada, kuid saab Viljandisse tulla vaid ühel festivalipäeval. Nagu festivalipass, vahetakse ka päevapass käepaela vastu, mille alusel saab kõiki kontserte külastada. Hinna sees on kõik välikontserdid. Sisekontsertidele istekoha tagamiseks on võimalik juurde osta lisapilet, mis maksab 2€. Lisapileteid saab osta festivali ajal kohapealt käepaela ettenäitamisel.

Päevapasse on müügil piiratud koguses.


MEELESPEA FESTIVALIPÄÄSME OMANIKULE

XVIII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 22.–25. juulil 2021. aastal Viljandi linnas ja selle ümbruses ning folkijate südameis!

⚠️ Kõik 2020. aastaks soetatud passid, mis ei ole festivalile tagasi müüdud, kehtivad 2021. aastal toimuval festivalil 

2020. aastaks soetatud festivali passi (ükskõik, on see oli siis festivali, päeva-, noorte-, seenior-, toetaja- või Perekaardi pass) saab kasutada 2021. aastal. Passi kasutamiseks pole vaja teha mitte midagi muud, kui pääse hoolega alles hoida ja sellega 2021. aasta juuli lõpus Viljandisse tulla!

PS! Noortepasside omanikud: Kõik 2020. aastaks soetatud noortepassid kehtivad 2021. aastal sõltumata sellest, et passiomanik on vahepeal vanemaks saanud või kooli lõpetanud.

Viljandi pärimusmuusika festivalile on võimalik tulla festivalipassiga, noortepassiga, seeniorpassiga, päevapassiga või kontserdipiletiga.

 • Festivalipassi ja päevapassi saavad kõige soodsamalt soetada kõige kiiremad festivalifännid.
 • Õppivad noored vanuses 13–26 eluaastat (k.a) saavad osta noortepassi.
 • Seeniorid vanuses 65+ eluaastat saavad osta seeniorpassi.
 • Festivalile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Et vältida lapse vanuse määramisega tekkida võivaid probleeme, palume festivali alale jõudes pöörduda piletimüüjate poole, kes panevad dokumendi ettenäitamisel lapse käele käepaela.
 • Meie festivalile on väga oodatud KÕIK muusikahuvilised. Raske puudega isiku saatja pääseb festivalile tasuta. Enamikule kontserdipaikadest on ligipääs tagatud, ent mõnda kohta pääsemine võib ilma kõrvalise abita olla raskendatud.
 • Kõik festivalipassid ja päevapassid vahetatakse käepaela vastu festivali peaväravas, mis asub Vabaduse platsil. Päevapass vahetatakse käepaela vastu pääsmel oleval kuupäeval.
 • Noortepass, mis on mõeldud õppivale noorele vanuses 13–26 eluaastat (k.a),  vahetatakse käepaela vastu isikut- ja õppimist tõendava dokumendi alusel.
 • Seeniorpass, mis on mõeldud eakale vanuses 65 või enam, vahetatakse käepaela vastu isikut tõendava dokumendi alusel.
 • Päevapass vahetatakse käepaela vastu pääsmel märgitud festivalipäeval.

Festivalipass, noortepass, seeniorpass ja päevapass tagavad festivali ajal sissepääsu kõigile välikontsertidele ning sisekontsertidele on võimalik osta lisapilet, mille hinnaks on 2 eurot.

Palun ole täpne, kui soovid minna Pärimusmuusika Aidas või kirikus toimuvatele kontsertidele, sest hilinejaid saali ei lubata. Välikontsertidel tasub arvestada, et kes varem jõuab, see parema koha saab.

Ei, see pole võimalik. Iga pilet kehtib ainult ühele inimesele ja seda ei saa teistega jagada.

Festivali pääsmeid tagasi ei osteta, kui selle kohta eraldi teadet ei tule. Kui sul ei ole mingil põhjusel võimalik festivalist osa saada, siis tea, et festival ei sea takistusi pääsme edasi müümiseks.

Kui oled soetanud pääsme, siis ära prindi seda välja. Me hoolime keskkonnast ning palume seda teha sinulgi - võta enda pääse kaasa nutiseadmes PDF failina või mobiilse ehk wallet-piletina.

Kõiki Viljandi pärimusmuusika festivali pääsmeid müüakse piiratud koguses.

Jäta lemmikloom koju – festivalialasse ei pääse ühegi loomaga, sh kotis ja/või puuris olevate loomadega. Juht-, hüpo- ja abikoerad on teretulnud.

Viljandi pärimusmuusika festivali koduleht on www.viljandifolk.ee, kus soovitame liituda uudiskirjaga, mis toob kõige värskema info festivali kohta otse sinu meilboksi.

Sa leiad meid Facebookis nime alt Viljandi pärimusmuusika festival / Viljandi Folk Music Festival. Instagramis oleme #viljandifolk.

Kui soovid meiega suhelda telefoni või e-maili teel, siis meie ametlikud kontaktandmed on +3724342050 ja folk@folk.ee

LISAINFO →

Vanusepiirang puudub    ⎜    Festivaliala avatakse 22.07.2021 11:00


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTYOUTUBEINSTAGRAM
 • PASS

  90 €

  FESTIVALIPASS

  LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU +4.80 €

  Pass tagab sisenemisõiguse kõikidele välikontsertidele lisatasu maksmata. Piiratud kogus.

  PASS

  45 €

  NOORTEPASS

  LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU +2.30 €

  Kehtib õppivale noorele vanuses 13–26 eluaastat, isikut ja õppimist tõendava dokumendi alusel. Piiratud kogus.

  PASS

  50 €

  SEENIORPASS

  LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU +2.55 €

  Kehtib eakale vanuses 65 või enam, isikut tõendava dokumendi alusel. Piiratud kogus.

 • PÄEVAPASS

  25 €

  PÄEVAPASS⎜N

  LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU +1.30 €

  Tagab sisenemisõiguse kõikidele välikontsertidele neljapäeval, 22.07 11:00 - 02:00. Piiratud kogus.

  PÄEVAPASS

  35 €

  PÄEVAPASS⎜R

  LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU +1.80 €

  Tagab sisenemisõiguse kõikidele välikontsertidele reedel, 23.07 11:00 - 02:00. Piiratud kogus.

  PÄEVAPASS

  40 €

  PÄEVAPASS⎜L

  LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU +2.05 €

  Tagab sisenemisõiguse kõikidele välikontsertidele laupäeval, 24.07 11:00 - 02:00. Piiratud kogus.

  PÄEVAPASS

  20 €

  PÄEVAPASS⎜P

  LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU +1.05 €

  Tagab sisenemisõiguse kõikidele välikontsertidele pühapäeval, 25.07 11:00 - 02:00. Piiratud kogus.

Viljandi lossimäed


71011 Viljandi
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS MTÜ
Registrikood: 80116582
Tasuja pst 6, 71011 Viljandi, Estonia