R 28 JUUNI PHILLY JOE'S JAZZIKLUBI, TALLINN 20:00

UMA & Jon Durant (Eesti-USA)

Robert Jürjendal - kitarr
Aleksei Saks - trompet, corno da caccia
Jon Durant - kitarr

UMA on kahe muusiku, Robert Jürjendali (kitarr) ja Aleksei Saksa (trompet, corno da caccia)  koostööna 2007. aastal sündinud projekt. Muusikute kava koosneb muusikast, mida võib iseloomustada kui segu erinevatest stiilidest: ambient,  post-rock, elektroonika ja põhjamaine džäss.


2008. aastal ilmus UMA esimene plaat "Civitas Soli" (Elwood), mida viimistles produtsent Markus Reuter ja ambient-muusika guru Robert Rich . Albumi lugu "Eight Months" ilmus London Jazz Festivali poolt väljaantaval CD-kogumikul "European Jazz Compilation 2010".

UMA järgmine  album "Hymn To Undiscovered Land" (UMAMUSIC) ilmus 2010. aasta kevadel. Plaadi produtseeris Andi Pupato, löökpillimängija Šveitsi zen-funk kultusansamblist Nik Bärtsch's Ronin. Külalisena esineb plaadil briti ansambli No-Man laulja Tim Bowness.

Album "Eesti metsa lugu" ilmus 2011. aasta lõpus. Plaadi elektroonilised põhjad on loonud Andi Pupato.  Janek Mäggi luulet loeb näitleja Guido Kangur.

Kolmas rahvusvaheline album "Meeting Unknown" ilmus 2012. aastal. Plaadil teevad kaasa Andi Pupato, Markus Reuter, Iris Oja.

2013 ilmunud album "Peidus pool" sündis Aleksei Saksa, Robert Jürjendali ja laulja Iris Oja koostöös ning selle  muusika on loodud Anzori Barkalaja luulele.

Koos laulja Tim Bowness'i ja klahvpillimängija Peter Chilvers'iga sündis album “Slow Electric”, kus külalismuusikuna teeb kaasa ka väljapaistev basskitarrist ja stick'i-mängija Tony Levin (King Crimson, Stick Men).

UMA on esinenud erinevatel festivalidel: London Jazz Festival, Jazzkaar, Tallinna Kultuuripäevad Peterburis, Tallinn Music Week, Matsalu Loodusfilmide Festival, Viljandi Kitarrifestival, ECMi festival "Räiuslik vaikus”, Ateena Jazz Festival ja Spiegel im Spiegel festival Moskvas.

Jon Durant on USA-s tegutsev kitarrist ja produtsent, keda iseloomustab innovaatiline tekstuur ja fantaasiaküllane mõttelaad.

Ta on leidnud oma helikontseptsioonile tabavalt glamuurse nimetuse – Cloud Guitar. See on segu elektroonikast ja erinevate elektrikitarride kõlaesteetikast, mille abil on Durant loonud hulgaliselt cd-sid ja filmimuusikat. Suur osa sellest helipildist on mängutud Durant'i lemmikkitarriga – fretless'iga , millel on tema loomingus keskne roll ja mis on saanud kriitikutelt laialdast heakskiitu.

Jon Durant on välja andnud 9 sooloalbumit ja kolm albumit Burnt Belief'i nime all koostöös  briti basskitarristi ja produtsendi  Colin Edwiniga ( Porcumine Tree, Ex-Wise Heads, ORK).

Durant osales ka 2016 ilmunud Astarta / Edwini albumil. Peatselt, 2019  on ilmumas Jon Durant'i, Colin Edwini ja ukraina laulja Inna Kovtuni album. Tegemist on täiesti unikaalse produtseeringuga, kus kokku saavad ukraina rahvamuusika, proge -rock, ambient ja pop.

2018 aastal avaldas Durant oma esimese “puhta”, menu osaliseks saanud salvestuse “Parting Is”. Sellele järgnenud album “Alternate Landscape” järkab kitarri kõlamaailmade piiride venitamist.

Lisaks eeltoodule on Jon Durant  teinud koostööd paljude mainekate muusikutega, kelle hulka kuuluvad Tony Levin, Vinny Sabatino, Stephan Thelen, Michael Whalen jt.

2019 aastal tegutseb Durant mitmekülgse sessioonikitarristina, mille hulka kuulub ka plaadiprojekt koos kitarrist Robert Jürjendaliga.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜   Klubi avatakse 19:00


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
PILET

7 €

EELMÜÜGIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.35€

Piiratud hulk soodsaid eelmüügipileteid.

PILET

10 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Pileti hind eelmüügis ning uksel.

PILET

20 €

TOETAJAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€

Toetad Eesti jazzi kultuuri, Philly Joe's tänab! Pilet tagab sissepääsu ning istekoha kontserdil, broneering kuni 15 minutit enne sündmust.

Philly Joe's Jazziklubi

Vabaduse väljak 10
10146 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
TALLINNA JAZZIKLUBI MTÜ
Registrikood: 80366382
Vabaduse väljak 10, 10146 Tallinn