R 11 NOVEMBER 2022 JAIK, TALLINN 19:00

Tallinn põleb - Velikije Luki 40. sünnipaeva kontsert

11. novembril toimub Tallinnas Vaba Laval pidulik sünnipäevakontsert Tallinn põleb, et tähistada legendaarse punk-bändi Velikije Luki 40. juubelit.

Lisaks Velikije Lukile astuvad üles kuulsusrikkad punk-bändid Propeller,  eesotsas Peeter Volkonskiga ja Psychoterror eesotsas Eetilise Freddyga, Ukraina post-punk bänd Gentle Ropes ning Soome kraut-roki saurused Cleaning Women. Bändide ette ja vaheel mängib plaadimuusikat DJ fs.


VELIKIJE LUKI

Ans.“Velikije Luki” loodi aastal 1982 Tallinnas nelja nooruki poolt, kes on praegu tuntud tegijad erinevatel kultuurialadel: Ivo Uukkivi (Eesti Draamateatris näitleja), Villu Tamme (Rahvalaulik ja ans. “JMKE” hing), Allan Vainola (helilooja, “Sõpruse puiestee” solist ja “Vennaskonna” kitarrist) ja Peep Männil ( keskonnaagentuuri eluslooduse osakonna peaspetsialist) poolt. 

 “Velikije Luki” nimi pandi ansamblile Velikije Luki lahingute 40 aastapäeva mälestuseks – teatavasti saadeti Punaarmee poolt mobiliseeritud Eesti mehi Velikije Luki all peaaegu relvitult kahurilihaks. 

Velikije Luki astub üles kuldses koosseisus:

Ivo Uukkivi (laulja)
Villu Tamme (kitarr)
Kuldar Hanstin (kitarr)
Raivo Pilt, Mihkel Roolaid  (basskitarr)
Raik Kuusemets (trummid)PROPELLER 

Propeller oli üks esimesi Eesti Nõukogude Sotsialistlikus Vabariigis moodustatud punk rock-ansambleid. Bänd saavutas suure tuntuse 22. septembril 1980, kui Eesti Rahvusringhäälingu töötajad kutsusid nad poolajal Tallinnas Kadrioru staadionil jalgpallimatši ajal ja pärast mängu kontserdile. Pärast esinemist umbes 7,000-liikmelisele rahvahulgale pooletunnise show ajal keelasid Nõukogude võimud seejärel bändil oma show-järgse kontserdi mängimise, õhutades mässu, mis peagi läbi Tallinna pühkis. Kuna bändi süüdistati selles, et ta oli rahutuste vallandanud katalüsaator, sundisid võimud Propelleri varsti pärast seda laiali minema ja kõik Eesti Raadio valduses olevad salvestused hävitati. 

Propeller astub lavale eesotsas vürst Peeter Volkonskiga.PSYCHOTERROR

1991a  sügisest lavadel tuusanud Psychoterror on 90ndates ja 00ndate Eesti pungi visiitkaart Soomes ja mujal riikides. Psychoterrori kassetid “Viva La Revolucion” ja “Chaos City” on vaieldamatu osa Eesti rocki kullafondist. Lauludest ''Korter 13'', ''Mikrokosmos'', ‘’Kusine’’ ja ''Ära maksa maksu'' vaatas üheksakümnendate kuulajatele vastu alasti kuningas - Eesti Vabariigi argipäev.  Sel sügisel ilmub Psycoterrori uus järjekorras juba 29 täispikk album.CLEANING WOMEN  (FI)

Cleaning Women on 1996. aastal moodustatud Soome bänd. Bänd tegutseb praeguse koosseisu all alates 1999. aastast. Cleaning Women on tuntud oma isetehtud instrumentide, androgüünse kuvandi ja interdistsiplinaarsete vormide näiteks audiovisuaalsete installatsioonide ja tummfilmisaadete poolest. Bänd mängib meloodilist rütmimuusikat, kasutades elektriliselt tugevdatud majapidamistarbeid nagu pesukuivatusriiulid, pesumasina rihmarattad ja prügikastid. Cleaning Women on esinenud rokiklubidest kontserdisaalideni enam kui kahekümnes riigis, sealhulgas Hiinas, Kanadas, Venemaal ja mitmes Euroopa riigis.GENTLE ROPES

Gentle Ropes on Ukraina post-punk projekt, mille alustala on muusikaprodutsent Serj Kost. Inspireerituna 80ndate süngest post-punk'ist ja synthpopist, kannab Gentle Ropes’i muusika tekstuus gooti varjundiga segu süntesaatorimaitselisest  post-punkist ja shoegaze’ist, mis on valmistatud triivivatest süntaktilistest, õõtsuvatest reverb- drenched kitarridest, hüpnootilistest rütmidest ja forlorn vokaalidest.

  


Jooke serveerib: A. Le Coq
Heli ja valgust krutib: Soundhouse
KOHAPEAL "TÄNAVATOIT"
Suur kontsertpidu toimub Tallinna "Vaba Laval"
Telliskivi 60a-9, 10142 Tallinn
Väravad kell 19:00

Täname: Eestii Kultuurkapital, Tallinn Muusikalinn, A. Le Coq, Soundhouse, Vaba Lava

_______________________________


  • Sündmusel puudub vanusepiirang, igal sisenejal peab olema kehtiv pilet. 
  • On tagatud ligipääs erivajadusega külastajale, eelneval kokkuleppel korraldajaga.
  • Toimumiskohas on tasuline garderoob.
  • Tasuline korduva sisenemise-väljumise võimalus. 
  • Sündmuse toimumiskohas ei tohi suitsetada väljaspool selleks ettenähtud ala(sid).

_______________________________

 SÜNDMUSELE EI OLE LUBATUD SISENEDA

  • kaasavõetud joogi ja söögiga, sealjuures tühja klaas- ja plasttaaraga.
  • tuli-, külm- ning muud tüüpi relva või isikukaitsevahendiga.
  • ravimite ja narkootiliste ainetega.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 19:00


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGE
PILET

25 €

KAVAL LINNUKE

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.40€
Piiratud kogus eelmüügi pileteid. 
PILET

30 €

TAVALINE LINNUKE

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.65€
Pileti hind sündmuse ajal ning kohapeal. 

JAIK (endine Vaba Lava)

Telliskivi 60a
10412 Tallinn
Vaata kaardilt
SÜNDMUSE KORRALDAJA
KIIU HOOV OÜ
Registrikood: 14699015
Mõisa tee 21, 74604 Kiiu alevik, Kuusalu vald, Estonia