T 22 OKTOOBER 2019 FOTOGRAFISKA, TALLINN 19:00

Roy Ayers (USA) | Fotografiska

Meil on suur au esitleda Fotografiska Tallinna laval tõelist elavat jazzlegendi – Los Angeles’i linnast pärit Ameerika jazz-funk-soul helilooja, vibrafonivirtuoos ja muusikaprodutsent Roy Ayers! 

Ayers alustas oma karjääri juba 1960ndatel aastatel, salvestades mitmeid albumeid Atlantic Records’ile. Tema karjäär võttis uued pöörded 70-ndatel Polydor Records plaadifirmas, kus temast kujunes üks jazz-funk žanri pioneeridest. Ta on ka üks võtmefiguuridest acid jazz liikumises ning teda kutsutakse ka kui “Godfather of Neo Soul”. Tuntuimad tema kirjutatud lood on “Everybody Loves the Sunshine”, “Searching” ja “Running Away” ning teda on nimetatud ka enim hip-hopis sämplitud artistiks. 

Roy Ayers on üks nendest artistidest, kelle karjäärile tagasi vaadates võib elavalt näha jazzmuusika liikumist läbi aastakümnete - 60-ndatel swingivast bebopist ja cool jazz'ist 70-ndate disco ja boogie'ini, 80-ndate analoogsüntesaatoritest 90-ndate hip-hopini, kus tema üks tuntuimatest koostöödest leidub “Guru’s Jazzmatazz Vol. 1” albumil. 2000-ndatel proovis Ayers kätt house-muusikas, töötades koos žanri suurkujudega Masters at Work ja Kerri Chandler, mängis vibrafoni näiteks Erykah Badu “Mama’s Gun” albumil ning oli muuhulgas ka fiktiivse raadiojaama Fusion FM saatejuht arvutimängus Grand Theft Auto IV. 2015. aastal astus ta üles ka Tyler, The Creator’i albumil “Cherry Bomb” ning on jätkanud aktiivselt ümber maailma tuuritamist. Ka Eestisse jõuab septembrikuus oma 79. sünnipäeva tähistanud legend oma järjekordse Euroopa turnee käigus. 


_________________________


  • On garanteeritud ligipääs erivajadusega külastajale.
  • Piletiga erivajadusega inimese saatjale sisenemine tasuta.
  • Sündmusel saab tasuda vaid maksekaardiga.LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜  Uksed  19:00


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
PILET

35 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.80€

Tavahinnaga pilet eelmüügist ja ukselt.

PILET

37 €

EELMÜÜGIPILET PIDU + NÄITUSED

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.80€

Soodushinnaga combopilet.

Fotografiska

Telliskivi 60a
10412 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
FOTOGRAAFIA TALLINN OÜ
Registrikood: 14370427
Telliskivi tn 60a/8, 10412 Tallinn, Estonia