R 19 OKTOOBER 2018 VANALINNA MUUSIKAMAJA, TALLINN 19:00

Reval Folk Hõimupäevadel: Kalaniemi, Bartosik, Toorama

Reval Folk Hõimupäevadel: Maria Kalaniemi (FIN), Tuulikki Bartosik (EST) ja Toorama (Mordva)

Kes me oleme? Kust me tuleme? Mida tähendavad meile hõimlus ja sugulus? Mis meid ühendab? Reval Folk kutsub teid 19. oktoobril kell 19 Hõimupäevade raames kontserdile, et nendele küsimustele üheskoos vastuseid otsida! 

Sel korral on meil au võõrustada maailmanime - Soome akordionimängija Maria Kalaniemit. Mariaga mängib hetke koos ka tema kauaaegne õpilane ning praegune kolleeg, Eesti akordionist Tuulikki Bartosik. Teiseks peaesinejaks on legendaarne Mordva meestelaulu traditsiooni hoidev kvintett Toorama, kes käis viimati Eestis 10 aastat tagasi. 

Peale kontserti toimub laulutuba Jaan Sarvega, kes on Tallinnas elav seto juurtega pilli- ja laulumees. 

Õhtu on pühendatud hõimuseostele eestlaste ja sugulasrahvaste vahel. Läbi pärimuse ja helikeele astuvad minevik ja tänapäev omavahel dialoogi, nagu ühe ja sama (hõimluse) vöö erinevad mustrid. 

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul. 19. oktoobri kontsert kuulub 2018. aasta Hõimupäevade programmi.

ELUOLU

Vanalinna Muusikamaja uksed on sõpradega jutupuhumiseks avatud alates kella 18st. Koloniaali kohviku pere jätkab meie kõigi meeleolu kõrgel hoidmist enne kontserti ja vaheajal meeldivate maitsete, kohvi ja teega. 

Sel hooajal kasutame kohvikus vaid taaskasutatavaid nõusid. Kel on oma tass kaasas, saab kõigile kontsertidele sisse sõbrapileti hinnaga. Sügisestel kontsertidel paitavad meie kõrvu vaid ehedad (akustilised) helid. 


MARIA KALANIEMI (SOOME)

Maria Kalaniemi, valikbassidega nuppakordioni meister, on üks Soome juhtivaid kaasaegseid akordioniste ja rahvusvaheliselt tunnustatud muusikuid. Tema juured on klassikalises ja pärimusmuusikas, kuid tema võimed ja nägemus ulatuvad oluliselt kaugemale olemasolevatest stiilidest. Tal on doktorikraad muusikas ning pikaajaline kogemus õpetajana. Tehniliselt briljantne mängija ja meisterlik improviseerija, ent ühtlasi väga jõuline, intuitiivne ja õrn helilooja. Tema stiili on nimetatud ka akordioni fadoks.

   

TOORAMA (MORDVA)

Legendaarne Vladimir Romaškini poolt 1990. aastal loodud ansambel Toorama kannab edasi traditsioonilist mitmehäälset ersa-mokša meestelaulu traditsiooni ja rahvapillimuusikat.  See kogu maailmas unikaalne laulutraditsioon on meie päevini säilinud muuhulgas ka tänu Vladimir Romaškini tööle. Ansamblis laulavad koos nii ersad kui mokšad ning nende repertuaar hõlmabki mõlema rahva muusikat. Praegu tegutseb ansambel Romaškini poja Andrei juhtimisel Saranskis. 


 

TUULIKKI BARTOSIK (EESTI)

Tuulikki Bartosik (1976) on maailma mõistes üks eesti edukamaid akordioniste.

Tema looming on kerge, innovatiivne ja värske, miksides omavahel looduse helimaastikke akordionihelide ning visuaalkunstnike loominguga. Oma vahetu improvisatsioonilise esinemisega on Tuulikki veenev nii sümfooniaorkestri solistina suurel laval kui ka intiimsel kodukontserdil. Ta on tõeline põhjamaine väenaine, kes loob ja visualiseerib suurelt ning viib siis need visioonid ka ellu! Reval Folgi kontserdil astub Tuulikki üles Maria Kalaniemi kauaaegse õpilase ning praeguse kolleegina, tehes seeläbi kummarduse Eesti-Soome sõprussidemetele ning Soome panusele Eesti pärimusmuusikute hariduses. 


JAAN SARV (EESTI)

Jaan Sarv on seto juurtega, Tallinnas elav akordioni ja karmoškamängija ning laulumees, kes on ühtlasi hinnatud tantsutubade läbiviijana. Jaan on üks pärimustantsude festivali Sabatants korraldajaid. 


HÕIMUPÄEVAD

Hõimupäeva tähistatakse 20. oktoobril, kuu kolmandal laupäeval. Sel puhul korraldab MTÜ Fenno-Ugria traditsiooniliselt soome-ugri rahvaid tutvustava kultuurifestivali, mille sündmusi jagub läbi terve oktoobrikuu mitmele poole Eestisse.

Reval Folgil on rõõm Hõimupäevadega koostööd teha. Ajame sama asja natuke erineval moel, kuid hõimluse teema on meile mõlemale oluline – seetõttu korraldamegi oktoobrikuus just Hõimupäevade erikontserdi.


REVAL FOLK

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinna. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid, suviti rahvusvahelist muusikalaagrit Reval Etno ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika rohkem igapäevaellu haaratud.


Toetajad: Eesti Vabariigi Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, kohvik Koloniaal, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket.


Partnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, EV100, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit ja Tallinna Tantsuklubi, Ticketer.ee, Tallinna linn, Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018.


LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub    ⎜   Uksed 18:00   

Lapsed leiavad kõrvapuhkamiseks tegevust õpetaja Oliver Kõrre seltsis Muusikamaja ülemisel korrusel.


FACEBOOK PAGEVEEBILEHTYOUTUBEINSTAGRAM
PILET

10 €

TÄISPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.65€

Pilet kehtib täiskasvanutele alates 18. eluaastast (v.a tudengid, õpetajad, eakad, kellele on olemas sooduspilet)

PILET

7 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.40€

Pilet kehtib õpilastele, tudengitele, eakatele, õpetajatele.

PILET

15 €

PEREPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.90€

Perepilet kehtib kahele täiskasvanule ja lastele.

PILET

50 €

TOETAJAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 2.65€

Aitäh, et toetad Reval Folki.

VANALINNA MUUSIKAMAJA

Uus 16c
10111 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
REVAL FOLK MTÜ
Registrikood: 80423737
J. Sütiste tee 22-78, 13411 Tallinn