R 19 JUULI HAUKA TALUKOHT, POKUMAA 21:00

Õunaaiakontsert #11 – PUULUUP: Ramo Teder ja Marko Veisson

Omanäolised õunaaiakontserdid kutsuvad juba kolmandat aastat ühe Võrumaa põlistalu puude alla (muinas)lugude ja ehedate helide maailma. Räägitakse sellest, mis oluline: sõprusest, armastusest, vabadusest, koos olemisest ning koos kulgemisest.

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Õunaaeda on mehed lubanud kaasa võtta ka mõned täitsa uued lood. 

Kõikidel õhtutel astub koos muusikutega üles jutuvestja Piret Päär, kes alustab kaks tundi enne kontserdi algust. Lugudega alustatakse kell 19:00, kontsert algab kell 21:00.

Puuluup ei ole klassikaline kiigelaule ja külajutte ümberdefineeriv duo, vaid bänd, kelle loodust leiab magusat irooniat, maailmamuusika särtsakust ning moodsa aja elektroonilist kulgemist. Ansambli moodustavad Ramo Teder, keda teatakse ka esinejanime Pastacas järgi, ja antropoloog Marko Veisson, kelle ühisloomingus segunevad omavahel pärimuslugudest laenatud motiivid, sajanditevanune rahvapill hiiu kannel ning nüüdisaegne juhtmedžungel looper’i kehastuses. Muusika, mis ei tohiks jätta külmaks trende tagaajavaid muusikagurmaane ega neidki, kelle süda tuksub folgitaktis.

Piret Päär toob kuulajateni lugusid nii kohalikust pärimusest kui mujalt. Ta on olnud Jutukooli eestvedaja ja profesionaalne jutuvestja juba veerand sajandit. Lood, mis Pireti kaudu meieni jõuavad, kannavad teise aega ja ruumi ning toovad siis teadjamana tagasi.

Piknik-kontsertidele on oodatud igas vanuses muusika- ja loodusesõbrad. Kaasa võib võtta oma piknikukorvi ja -teki, lõkke ja lugude kõrvale saab osta kohapealt kerget kehakinnitust (tasumine sularahas). Ka võib kontserdipaika julgelt veidi varem kohale tulla või metsaradadel uidata. Pärast kontserti saavad soovijad jääda telkima ning avastada Pokumaad ja Pokukoda rahulikult ka järgmisel päeval.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub*   ⎜  Õunaaed avaneb 18:00

* alla 7-aastastele (k.a.) on sissepääs tasuta. Alates kell 20.30 pakume lastehoidu – marakrattidele on olemas omaette mänguala. Kontserdipaigas on külakiik ning vaatetorn.


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHT
PILET

15 €

EELMÜÜGIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€
Piiratud kogus eelmüügipileteid, hind sündmusel 20€.
PILET

40 €

PEREPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 2.05€
Kehtib kahele täiskasvanule ning lastele.
PILET

100 €

KULDNE ÕUN

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 5.05€

Pokumaa toetuseks. Kaasneb VIP staatus Pokumaal kogu suve - prii sissepääs pileti ettenäitamisel.

Hauka talukoht


66513 Koigu
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
POKUMAA SA
Registrikood: 90001871
Padasoomäe talu, Urvaste küla Urvaste vald, 66518 Võrumaa, Eesti