N 13 AUGUST TAEVANIMAANI, RAPLA 19:00

Mari Kalkun soolokontsert

Viljakas looja ja laulja Mari Kalkun on karismaatiline esineja, kelle muusika jutustab lugusid metsast ja linnast, laiast maailmast ja elust enesest. Tema kontserdid on ehedad ja isiklikud peegeldades aastaaegade rütme ja kutsudes kaasa ümisema.

Mitmekülgne muusik valdab erisuguseid pille ning tema isikupärane hääl on ühtaegu õrn ja vägev. Mari meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on teemade poolest üldinimlikud ja toetuvad tema Võrumaa juurtele. Mari muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust ning pakub seda ka teistele. 

Mari Kalkun on oma kontsertidega esinenud enamikes Euroopa riikides, New Yorgis ning käinud kuuel ringreisil Jaapanis.  Tema muusika on leidnud märkamist muusika tunnustussündmustel ja kriitikute poolt. 2018. aastal valiti Kalkuni sooloalbum “Ilmamõtsan” album The Guardiani poolt aasta parimate maailmamuusika albumite esikümnesse.  Rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runorun salvestatud album "Tii ilo" nominteeriti 2015. aastal etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel. 2018. aastal tunnustati teda Tallinn Music Week artistiauhinnaga ning 2019 pälvis Kalkun Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, mis on Eestis kaalukaimaks tunnustuseks heliloomingu valdkonnas. 

"Maril on lugusid, mida võibki toimelt võrrelda loitsudega: need võivad rahustada, ergutada, tantsitada ja ravida. Seda kõike suutsid ja tegid lauluga ka me kunagised esivanemad." - Tõnu Karjatse (Sirp)

“Kalkun vahetab järjest pille ja jätab mulje muusikuks olemisest kui maailma lihtsaimast ametist. Laulud voolavad temast välja otsekui looduslikust allikast.” - Marje Ingel (Muusika)  

“Kalkuni loomingu keskmeks on tema laul - rõõm vaheldumas itkuga, kuid tema laulmine on alati loomulik, tasakaalukas, meloodiline. Selle poeetilisus on tõlkimatagi ilmne. Maagiline looming.” - Neil Spencer (The Guardian)

_______________________

  • Lapsed kuni 7 a. (k.a.) pääsevad kontsertile tasuta. Kõik alaealised on oodatud kontsertile koos täiskasvanud saatjaga.
  • On garanteeritud ligipääs erivajadusega külastajale.
  • Piletiga erivajadusega inimese saatjale sisenemine tasuta.
  • Sündmusel saab tasuda sularahas ning kaardiga.
  • Sündmuse toimumiskohas ei tohi suitsetada väljaspool selleks ettenähtud ala(sid).
  • Sündmusele ei lubata silmnähtavalt joobes isikuid, korraldajal on õigus keelduda külastaja teenindamisest hoolimata pileti olemasolust.

_______________________

SÜNDMUSELE ON KEELATUD SISENEDA

  • oma toidu ja joogiga, sh ka korduvkasutatava klaastaaraga.
  • tuli-, külm- ning muud tüüpi relva või isikukaitsevahendiga.
  • professionaalse foto-, videosalvestuse- või audiosalvestuse tehnikaga.


LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 18:00
________________________

⚠️ Sündmusele ei ole lubatud külastajad, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused).


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGE
PILET

20 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€
Piiratud kogus pileteid.
PILET

15 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€
Kehtib õpilastele ning pensionäridele, sisenemine dokumendi alusel.

TaevaniMaani

Koidu 20
79514 Rapla
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
TAEVANIMAANI OÜ
Registrikood: 12953030
Koidu 20, 79514 Rapla, Estonia