R 31 JUULI 2020 TRIIGI FILHARMOONIA, SAAREMAA 20:00

Jazzliit ja Triigi Filharmoonia | Kristjan Randalu x New Wind Jazz Orchestra

Triigi Filharmoonias astuvad esmakordselt uue kavaga üles Kristjan Randalu ja New Wind Jazz Orchestra. Koosluse fookuses on klaver solisti rollis koos kaasaegse jazz-orkestriga. Lisaks uudisloomingule tulevad esiettekandele uued töötlused varasemalt ilmunud plaatide teostest ("Enter Denter", "Absence"), värskemast orkestri- ja kooriheliloomingust "Inner Asylum" (Randalu & TKO) ja "Neli sünnimaa laulu" (Randalu & RAM).

Kristjan Randalu (1978) on oma põlvkonna silmapaistvamaid pianiste, keda hinnatakse nii solisti, ansamblimuusiku kui ka heliloojana. Ajakiri Jazz Times kirjeldab tema muusikat kui “tundmatut ja eksootilist maad”. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on Randalu esindanud Eestit maailma mainekatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazzi- kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana.

Tema klaverimäng nii solisti kui ka ansamblimuusikuna kõlab enam kui 40 plaadil, mille hulka kuuluvad Grammy nominatsioon 2006. aastal ning 2012. aasta Jazzialbumi tiitel Eesti Muusika Auhindadel. 2018. aastal ilmus Randalu autoriplaat "Absence" plaadifirma ECM Records’i alt. 2007. aastal omistati Randalule Baden-Württembergi jazzipreemia, 2011. aastal Elioni Jazziauhind, 2014. aastal Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia ja 2018 Aasta Jazzihelilooja auhind Eestis. 2020. aastal pälvis Randalu Eesti Vabariigi kultuuripreemia. 

New Wind Jazz Orchestra on kokku kutsutud eesmärgiga edendada Eesti jazzorkestrite kultuuri, anda aktiivselt kontserte ning teha koostööd Eesti ja välismaa orkestrijuhtidega. Kahe ja poole tegutsemisaasta jooksul on üles astutud nii Eesti jazzi kodus Philly Joe’s jazziklubis kui Sõru Jazzil Hiiumaal, tähistatud Kumu auditooriumis erikavaga saksofonist ja helilooja Raul Söödi 50. juubelit, jagatud lava maailmakuulsa USA bigbändi The Vanguard Jazz Orchestra trummari John Rileyga ning Soome tuntuima bigbändi juhi ning trombonisti Antti Rissaneniga. Saksofonimängija Lauri Kadalipu eestvedamisel kokku saanud bigbänd armastab end proovile panna uute väljakutsete ning professionaalsust nõudva repertuaariga.

Kavas K. Randalu, U. Naissoo, Ü. Vinter ja O. Ehala.

Koosseis:
Klaver – Kristjan Randalu
Saksofonid – Aleksander Paal, Allan Kaljaste, Markus Eermann, Tobias Tammearu, Martin Kuusk
Tromboonid – Ingvar Leerimaa, Andrus Karjel, Artur Kiik, Johannes Kiik
Trompetid – Vallo Mänd, Jason Hunter, Allan Järve, Mikk Uusmäe
Rütmisektsioon – Mihkel Mälgand, Karl-Juhan Laanesaar

Kontsert toimub Eesti Jazzliidu ja Triigi Filharmoonia koostöös. Sündmuse läbiviimist toetab Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

_______________________________

  • Sooduspilet (18 €) kehtib (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.
  • Sündmusel saab tasuda nii sularahas kui kaardiga.
  • Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 19:00

________________________

⚠️ Sündmusele ei ole lubatud külastajad, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused).


FACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAMSPOTIFY
PILET

18 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.15€

Sooduspiletid kehtivad eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

PILET

25 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.40€

Piiratud kogus eelmüügipileteid.

PILET

70 €

PEREPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 3.65€

Tagab sissepääsu kuni 2 täiskasvanut ja 2 last vanuses 5–16 eluaastat (k.a.).

PILET

10 €

ERIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.65€

Erihinnaga pilet (Saaremaa Rütmi- ja Improvidatsioonilaager).

PILET

30 €

TOETAJAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.65€

Täname, et sütitad Eesti jazzimaastiku omapoolse panusega. Pilet tagab sissepääsu ja isekoha kontserdil, broneeringu kestvus kuni 10 minutit enne sündmust.

Triigi Filharmoonia


94243 Triigi
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
EESTI JAZZLIIT MTÜ
Registrikood: 80206483
Mesila tn 7b, 10919 Tallinn, Estonia