K 27 OKTOOBER NIGULISTE KIRIK, TALLINN 20:00

Jozef Van Wissem (NL)

Damn.Loud esitleb: Niguliste kirikus astub üles Hollandis sündinud lauto virtuoos Jozef van Wissem.

Jozef van Wissemi loomingut iseloomustavad kaks, justkui näiliselt vastuolulist, põhimõtet. Esmalt on tegu avangardistlikku heliloojaga, kuid samal ajal ka barokliku lautomängijaga. Jozef rakendab oma kunstis kaasaegseid lähenemisi ja mõtteviise, mida ta teostab klassikalise ja laitmatu tehnikaga. Eesmärgiks muidugi vabastada enda valitud instrument ajalooga tekkinud ootustest ja eeldustest.

“Jozef van Wissemi esinemine toimus imetlusväärses keskaegses Budolfi kirikus. Tema pizzicato näeb välja niivõrd loomulik, et kolme kinnituskastiga iidne lauto näeb tema kõrval välja nagu rekvisiit. Kuigi tema pilk on fikseeritud oma pillile, siis vahetevahel pöörab ta terava pilgu ka rahva poole, samaaegselt oskuslikult liikudes mineviku ja kaasaja vahel. Mida kaugemale ta liigub, seda hüpnotiseerivamaks tema muusika muutub. Peale mõnda minimalistlikku instrumentaali, laseb Jozef käiku ka oma hääle. Tema virtuooslikult mängitud instrumentaalsed loop’id on võimendatud tema võimsast laulust.” — Louderthanwar, Northern Winter Beat Festival, 2020, Aalborg, Taani.

Kui vaadata aga kõrvale kümnetest ja kümnetest Jozefi avaldatud albumitest, leiab virtuoosi eluloost ka tööd filmidele. Kõige kuulsam neist on heliriba, mis tehti Jim Jarmuschi filmile "Only Lovers Left Alive". Viimase eest teenis Jozef ka Cannes'i filmifestivali heliriba auhinna.

Tunneta kaasaegset renesanssi Tallinna ühes unikaalseimas kontserdipaigas.

________________________

  • Alaealistel lubatud sündmusel viibida kuni 23:00-ni.
  • Puuduvad võimalused teenindada erivajadusega külastajat.
  • Sündmuse toimumiskohas ei tohi suitsetada väljaspool selleks ettenähtud ala(sid).
  • Sündmusele ei lubata silmnähtavalt joobes isikuid, korraldajal on õigus keelduda külastaja teenindamisest hoolimata pileti olemasolust.

________________________


❌  SÜNDMUSELE EI OLE LUBATUD SISENEDA

  • oma toidu ja joogiga, sh ka korduvkasutatava klaastaaraga.
  • lemmiklooma ja -linnuga.
  • tuli-, külm- ning muud tüüpi relvaga.
  • professionaalse foto-, videosalvestuse- või audiosalvestuse tehnikaga.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 20:00

________________________

⚠️  SÜNDMUSEL TEOSTATAKSE COVID-19 TÕENDI KONTROLL

Vastavalt EV korraldusele on  sündmuse külastajal kohustus esitada koos piletiga kehtiv COVID-19 tõend: vaktsineerimistõend; COVID-19 läbipõdemise tõend; kehtiv negatiivne antigeeni test või negatiivne PCR-testi sertifikaat (allikas kriis.ee). Piletit ostes kinnitab tarbija kehtiva tõendi esitamise kohustusest arusaamist.  Nooremad kui 18-aastased enda nakkusohutust kehtivate piirangute kohaselt tõendama ei pea.

________________________FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTYOUTUBEINSTAGRAM
PILET

15 €

EARLY BIRD

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€
Piiratud kogus soodsa hinnaga pileteid kiirematele.
PILET

18 €

REGULAR BIRD

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€
Piiratud kogus.

Niguliste kirik

Niguliste 3
10130 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht