L 30 OKTOOBER SAARE KEK, KURESSAARE 20:00

Jazzliit ja Saare KEK LIVE | Ivi Rausi "Üks-Teist"

Eesti Jazzliidu kontsertsarja raames esitatav „Üks-Teist“ on Ivi Rausi uus autoriloomingualbum, mis avab ukse ja viib sind uulitsaile uitama,  ilmamaa veerele unistama, mõtteruume tuulutama, avastama mõnd uut ilusat naudingulist hetke. Albumi jazzilikku keelde jagub bluesi, heatuju bossat, prantsuse kohviku svingi, unenäolist tantsumuusikat ning palju muud. Laval kohtuvad Eesti tippmuusikud.

„Üks-Teist“ on Ivi Rausi kolmas autoriloomingualbum, mis avab sulle ukse ja viib sind koos meiega uulitsaile uitama, kusagil ilmamaa veerel jalgu kõigutades unistama, mõtteruume tuulutama, unedes joonistama või avastama mõnd ootamatult ilusat, pisut kurblikku või naudinguist tulvil hetke.

Albumi muusikaline keel on jazzilik. Siin on post-bluesi, heatuju bossat, prantsuse kohviku svingi, kerget ska fiili, unenäolist tantsumuusikat ja palju muud. On hea, kui mõni neist lugudest jääb meelde, kutsub esile laheda emotsiooni, kisub tantsima või jääb koguni kummitama.

Ivi Rausi ilmutas autoriloomingulise albumi "Üks-Teist" 2021. aastal. Albumi muusikaline koosseisus saavad kokku erinevate generatsioonide silmapaistvad muusikud. Ansambel on justkui sümbioos väga mitmesugustest energiatest, mis kõikide märkide kokku langemisel lahvatavad ereda leegiga! "Üks-Teist" on kahe sõbra– Ivi Rausi ja Anneliis Kõivu – ühine looming.

Kõikide lugude muusika on loonud Ivi Rausi ning tekstid on sündinud Anneliis Kõivu sulest. Arranžeeringud, mis on loomingulises protsessis rikastunud kaastegevate muusikute ideedega, on loonud Ivi Rausi.

Ivi Rausi on jazzlaulja, improvisaator, muusikalooja, arranžeerija – muusik, kelle teekond on kulgenud klassikalisest muusikast jazzini ja sealt läbi regilaulu kaasaegse vaba improvisatsioonini. Tema muusikaline keel on julge ja eksperimentaalne, mis balansseerub 'hulluse' ja 'lihtsa ilu' piirimail. Lisaks tavapärasele vokaalile kasutab ta silbikeelt ja kõikvõimalikke naturaalseid hääleefekte miksides seda elektroonikaga. Ivi Rausile meeldib mäng tema ilus ja eheduses.

Raun Juurikas on avara profiiliga muusik, kelle ampluaasse kuuluvad nii klahvpillid, elektroonika kui ka komponeerimine. Teda tuntakse põnevate elektrooniliste kõlamaailmade looja ja arranžeerijana. Tema heliteos "Antarktika 200" on kindlasti Eesti muusikamaastiku üks müstilisemaid heliteoseid.

Jaan Jaanson on Eesti üks hinnatumaid jazzkitarriste, kelle valduses on Eesti esimese elektrikitarristi, Emil Laansoo, isiklik pill. Lisaks omanimelisele kvartetile teeb Jaan Jaanson koostööd mitmete suurepäraste muusikutega ning õpetab noori kitarriste erinevates muusikakoolides.

Ara Yaralyan on Armeenia päritolu Eesti jazzmuusik-helilooja, kes suudab kontrabassist välja võluda ka kõige imelisemaid helisid. Ta on teinud koostööd erinevate maailmas tuntud muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola, Markku Ounaskari jpt. Lisaks õpetab Ara noori muusikuid G. Otsa nim. Muusikakoolis.

Mihkel Metsala on Eesti trompetist, kes on tegutsenud Eesti muusikamaastikul juba pikka aega. Ta on hinnatud muusik väga erinevates muusikalistes kollektiivides. Käesoleval kontserdil kõlavad trompeti sugulaspilli flüügelhorni helid, mida Mihkli sõnul liiga palju Eestis mängida ei saa, aga mida ta tõeliselt naudib kui selleks võimalus avaneb.

Ahto Abner on Eesti üks hinnatumaid ja kaasatumaid jazztrummareid, kelle mängulaadi iseloomustab ülim musikaalsus. Tema mängus kajastuvad kõik muusikale vajalikud nüansid.

NB! Kontsert algab kell 20.00 ja on kahes osas. Uksed on avatud kell 19.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu on võimalik ette broneerida info@saarekek.ee või helistades numbrile +372 566 883 77.

_______________________________

  • On garanteeritud ligipääs erivajadusega külastajale.
  • Piletiga erivajadusega inimese saatjale sisenemine tasuta.
  • Sündmusel saab tasuda sularahas ja kaardiga.
  • Sündmusele ei lubata silmnähtavalt joobes isikuid, korraldajal on õigus keelduda külastaja teenindamisest hoolimata pileti olemasolust.
  • Sündmuse toimumiskohas ei tohi suitsetada väljaspool selleks ettenähtud ala(sid).

_______________________________

SÜNDMUSELE ON KEELATUD SISENEDA

  • tuli-, külm- ning muud tüüpi relva või isikukaitsevahendiga.
  • professionaalse foto-, videosalvestuse- või audiosalvestuse tehnikaga.
LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 19:00

________________________

⚠️  SÜNDMUSEL TEOSTATAKSE COVID-19 TÕENDI KONTROLL

Vastavalt EV korraldusele on  sündmuse külastajal kohustus esitada koos piletiga kehtiv COVID-19 tõend: vaktsineerimistõend; COVID-19 läbipõdemise tõend; kehtiv negatiivne antigeeni test või negatiivne PCR-testi sertifikaat (allikas kriis.ee). Piletit ostes kinnitab tarbija kehtiva tõendi esitamise kohustusest arusaamist. Nooremad kui 18-aastased enda nakkusohutust kehtivate piirangute kohaselt tõendama ei pea. Sündmusel on tasulise kiirtesti (6 €) võimalus kõigil külastajatel. 

________________________FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
PILET

12 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Eelmüügi pilet täiskasvanule.

PILET

9 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Saare KEK

Ringtee 15
93815 Kuressaare
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
SAARE KEK MUUSEUM MTÜ
Registrikood: 80550453
Ringtee 15, 93815 Kuressaare, Estonia