L 28 OKTOOBER 2023 SAARE KEK, KURESSAARE 19:00

Jazzliit ja Saare KEK live: INGRA

INGRA on Ingrid Rabi värskeim projekt, mis viljeleb indie-pop-jazz muusikat. Ansambli lugusid hakkas koosseisu vokalist Ingrid Rabi looma möödunud suvel ning juba 2022. aasta sügisel salvestati Peeter Salmela stuudios INGRA esimese EP "Crawling Up A Hill", mis ilmus 2023. aasta jaanuaris. Koos Ingridiga musitseerivad ansamblis andekad jazzmuusikud – Johannes Laas, Mathei Florea, Robert Rebane ning Ramuel Tafenau.

Ingrid Rabi on vokalist, Iaulukirjutaja ning arranžeerija, kes lõpetanud Heino Elleri Muusikakooli rütmimuusika laulu erialal (2016), Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rütmimuusika laulu erialal (2021), täiendanud end Jazeps Vitolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias (2020-2021) ning lõpetab sel kooliaastal (2023) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistiõppe jazzlaulmise erialal. Ingrid on välja andnud kolm helikandjat - debüütalbum "Olemine (2021), EP "Circle of Love" (2022) ning artistinime INGRA alt EP "Crawling Up a Hill" (2023). Ta tegutseb erinevates omaloomingulistes koosseisudes ning möödunud sügis-talvel kirjutas ning salvestas ta esmakordselt muusika ka lühifilmile "Üle piiri".

Mathei Florea on pianist, kes tegutseb mitmetes kooseisudes Eestis ja Saksamaal. Tema haridustee algas klassikalisest klaverist Tallinna Muusikakeskkoolis, kuid huvi jazzklaveri vastu viis teda õppima ka Otsakooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, aastakeseks Rootsi, kuniks muusikaalase kõrghariduse vormistas ta lõplikult Berliini Jazz Instituudis. Täna jagab ta oma muusikukarjääri Berliini ja Eesti vahel, olles osaks mitmetes erinäolistes koosseisudes nii popis kui jazzis.

Karl Madis Pennar on Tartust pärit noorema põlvkonna kitarrist, arranžeerija ning tulihingeline improvisatsioonilise muusika austaja. Eelkõige paelub teda muusikas energia ja selle eneseväljenduslikud võimalused. Pennar on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli ning omandanud kõrghariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2020. aasta sügisel Tiit Pauluse nimelise noore kitarristi preemiaga tunnustatud muusik tegeleb aktiivselt omaloomingu kirjutamisega ja tegutseb erinevates kollektiivides.

Robert Rebane on multiinstrumentalist, kes on alates 2019. aastast, pärast jazzmuusika õpingute lõpetamist Amsterdami Konservatooriumis, ennast igat võimalikku pidi eesti jazzmuusika maastikuga sidunud. Teda kohtab laval nii nooremate kui ka vanemate tunnustatud jazzmuusikutega, kelle hulka kuuluvad näiteks: Tobias Tammearu, Jana Kütt, Karl Madis Pennar, Martin Petermann, Paul Daniel, Jaan Pehk, Ingrid Rabi, Ramuel Tafenau, Anna Regina Kalk, Marianne Leibur, Bianca Rantala, Ivi Rausi, Ahto Abner jt. Robert on peamiselt laval basskitarriga, kuid tema loomingut esitavas koosseisus Pillikud ta ka laulab, mängib akordionit ja akustilist kitarri. Viimase aasta jooksul on ta aga teinud koostööd näitlejate Karmo Nigula, Ott Raidmetsa ja Kaspar Velbergiga muusikalises lavastuses „Amor Trio” hoopis kontrabassil. Viimase kolme kodumaal tagasi oldud aasta jooksul on ta olnud nii muusiku, arranžeerijana kui ka heliloojana seotud üle kümne erineva albumi valmimisega. Eesti jazziarhiivi jäädvustamisel on ta seotud nii heli- kui ka videorežissöörina, olles teinud kümneid ülekandeid ja salvestusi nii Philly Joe’s TV videomeeskonnas kui ka aidanud salvestada kontserte ja muusikavideoid vabakutselisena.

Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitmete kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Joel Remmel Trio, Kalle Pilli Quintet, Paul Daniel, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Tallinna Kammerorkester, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland, Birgit Sarrap ja teised. Ramuel peab enda tugevamateks loomingulisteks mõjutusteks Pat Metheny Groupi suurepärast kõla ja koosmängu, Janek Gwizdala atmosfäärilikku helidemaailma ning Antonio Sanchezi tipptehnilist trummimängu.

________________________

  • On tagatud ligipääs erivajadusega külastajale, eelneval kokkuleppel korraldajaga.

________________________

❌  SÜNDMUSELE EI OLE LUBATUD SISENEDA

  • kaasavõetud joogi ja söögiga, sealjuures tühja klaas- ja plasttaaraga.
  • lemmiklooma või -linnuga.
  • professionaalse foto-, video- või audiotehnikaga (ilma korraldaja akrediteeringuta).
LISAINFO →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 18:00


FACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
PILET

12 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.65€

Piiratud kogus eelmüügipileteid.

PILET

9 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.65€

Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Saare KEK

Ringtee 15
93815 Kuressaare
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
SAARE KEK MUUSEUM MTÜ
Registrikood: 80550453
Ringtee 15, 93815 Kuressaare, Estonia