R 4 OKTOOBER 2019 FOTOGRAFISKA, TALLINN 19:00

Jazz.ee ja Fotografiska LIVE | Mart Soo & Kulgejad

Mart Soo & Kulgejad kutsuvad uue plaadi esitluskontserdile!

Kulgejad mängivad omaloomingulist muusikat, mis on mõjutatud põhjamaisest elutunnetusest, värvidest, helidest ja valgusest. Selles on avarust, lihtsust ja rahulikku meloodilist joont, mis segunedes moodustuvad ansambli unikaalse kõla.Kõik ansambli liikmed lisavad helipaletti oma ainuomase panuse ja isikupära teekonnal, kus muusikalises ruumis kohtuvad minevik, olevik ja ajatu kulgemine.   

Mart Soo - kitarr
Tuuli Velling - laul
Raun Juurikas - klahvpillid
Taavo Remmel - bass
Brian Melvin - löökriistadMart Soo - kitarrist, pedagoog, improviseerija, helilooja. Mänginud mitmetes jazz- ja improkollektiivides: Tunnetusüksus, Weekend Guitar Trio, MiaMee, Land of Drum, ASK:, Three Free Radicals, Estonian Guitar Octet ja teinud koostööd muusikutega Jan Bang, Fred Frith, Paul Lovens, Markus Reuter, Chris Cutler, Taavi Kerikmäe, Taavo Remmel, Eugene Chadbourne, Vinnie Cutro, Deniss Paskevich, Bob Ferrel, Roomet Jakapi, Jacques Di Donato, Toyah Wilcox, Vox Clamantis, Lembit Saarsalu, Helmut Aniko, Raivo Tafenau, Xavier Charles, Riho Sibul, Helin-Mari Arder, Emilie Girard-Charest, Louise Dam Eckhart Jensen jpt. Mart Soo on loonud muusikat teatrietendustele, filmidele, kuuldemängudele, kureerinud alates 2005. aastast koos Taavi Kerikmäega kontsertsarja Improtest. Aastal 2017 pälvis Mart Soo Danske Jazziauhinna.

Tuuli Velling on muusik, laulukirjutaja ja luuletaja, keda paeluvad eri stiilide sulamid, peidetud teravikuga tekstid ja linlik poeesia nii sõnas kui ka muusikas. Tuuli debüütplaat ,,Kuus ruutmeetrit põrandapinda’’ ilmus 2013. aastal. Hetkel on ta tegev ansamblites Elvus, AEM ning mitmetes sooloprojektides.

Raun Juurikas on õppinud nii klassikalist kui ka jazz-klaverit ning lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni eriala. Tegemist on äärmiselt laia profiiliga muusiku, arranžeerija ning heliloojaga, keda tuntakse erakordselt põnevate elektrooniliste kõlamaailmade tekitajana. Tema isikupärast helipaletti võib tajuda mitme tuntud Eesti kollektiivi helikeeles.

Rauni loominguliste väljakutsete hulgas on ka komponeerimine erinevatele koosseisudele laias ampluaas: nüüdisaegne akadeemiline muusika, jazz, ambient, hiphop, reggae, dub, eksperimentaalne elektroonika, funk jne.

Kontrabassist Taavo Remmel on mitmekülgne muusik, kes mängib nii klassikalist muusikat kui jazzi. Ta on üks hinnatumaid ansamblipartnereid, aga ka karismaatiline sooloartist ning suurepärane improvisaator. Aastate jooksul on ta mänginud pea kõigi Eesti jazzmuusikutega, aga on mänginud ka ERSO ridades, teinud koostööd Vox Clamantis’ega ja tegutseb tänaseni vanamuusikaansamblis Hortus Musicus. 

Vanameister Brian Melvin on musitseerinud paljude maailma tippudega (Mike Stern, John Scofield, Joe Lovano, Jaco Pastorius, David Kikoski) ja tunneb end sama hästi nii jazzis kui ka maailmamuusikas. Hetkel on ta tegev bändidega Beatlejazz ja FOG.


_______________________________

  • Sooduspilet (8 €) kehtib (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Eesti Jazzliidu liikmetele ja Jazz Pesulate kliendikaardi omanikele, hind sündmusel kohapeal 10 €. 
  • Sündmusel saab tasuda vaid pangakaardiga, pileteid saab soetada ka sularahas.
  • Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜  Uksed 18:00
FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAMSPOTIFY
PILET

12 €

EELMÜÜGIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Piiratud hulk soodsama hinnaga pileteid, hind kohapeal 15 €.

PILET

8 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Kehtib eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Eesti Jazzliidu liikmetele ja Jazz Pesulate kliendikaardi omanikele.

PILET

30 €

TOETAJAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.55€

Täname, et sütitad Eesti jazzimaastiku omapoolse panusega. Pilet tagab sissepääsu ja isekoha kontserdil, broneeringu kestvus kuni 10 minutit enne sündmust.

PILET

15 €

KONTSERT + NÄITUSED

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€

Piiratud kogus eelmüügipileteid, mis tagavad sissepääsu kontserdile ja näitustele.

Fotografiska

Telliskivi 60a
10412 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
EESTI JAZZLIIT MTÜ
Registrikood: 80206483
Mesila tn 7b, 10919 Tallinn, Estonia