R 13 MÄRTS VON KRAHL, TALLINN 21:00

Järgmine peatus: allikas - Pihlap.uud / Nagy Bögö

Ühel õhtul asutvad lavale kaks bändi: Pihlap.uud ja Nagy Bögö

Allikas. Koht, kus sügavalt maapõuest alguse saanud põhjavesi kerkib pinnale. Allikas on liikumine. Vesi voolab läbi metsade ja uuristab teid üle kivide, möödub meie esivanemate taludest ning jõuab lõpuks meie veeautomaatidesse ja korduvkasutatavatesse pudelitesse. 

Allikavesi ravib oma teel haigusi ja puhastab silmi. Allikad toovad minevikust kaasa tarkusi meie endi kohta, näiteks meie traditsioonid, kaunilt kõlava keele või oskuse torupilli saatel polkat keerutada. Põimides seda kõike tänasesse kloorilõhnalisse maailma, saame sümbioosi, kus olles mõjutatud kaasajast, mäletame siiski oma olemuse allikaid.

Pihlap.uud on Viljandist alguse saanud jazzhop-koosseis, mis sündis Maris Pihlapi armastusest pärimusmuusika, hiphopi ja eesti keele vastu. Bänd teeb koostööd noorte kohalike luuletajatega, et tuua nende tekste laiema publikuni ja kuulajatele omakorda tutvustada eesti keele ilu. Lisaks ilusale keelele iseloomustab nende muusikat ka pärimuslike elementide kasutus, nagu viiuli ja hiiu kandle sidumine hiphopi biidi, malbe bassi ja mahlaste harmooniatega. Marise kirjutatud laulud on loodud mõttega, et tekst ja muusika oleks ideaalses koosluses, kus nad üksteisele komplimente teevad ning kõrva paitavad.

Nagy Bögö on kamp sõpru, kes mängivad post-traditsioonilist muusikat. See on mõnusas (tantsu)sammus kulgemine enda juurte juurest laia maailma. Kulgema kutsuvad erinevad torupillid, särav saksofon, mahe flööt ja gruuviv rütmisektsioon. Mängitakse Eestist pärit või mujalt kaasa toodud traditsiooniliste lugude töötlusi ja bändiliikmete omaloomingut. Vabadus ületada piire ja julgus katsetada annavad aluse nooruslikule sümbioosile pärimuse ja kaasaja vahel. Nagy Bögö sünergiast tekkiv siiras soojus ja positiivne laeng jääb kuulajat saatma ka siis, kui viimane akord on juba kõlanud.


________________________________

  • Ratastooliga liikuval inimesel on soovitav enda tulekust eelnevalt meile teada anda, et saaksime paremini aidata.
  • Kohapealne piletimüük toimub ainult sularahas.

LISAINFO →

Vanusepiirang puudub   ⎜   Uksed 20:30
PILET

10 €

KINDEL TULIJA

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Täispileti hind eelmüügist kuni 12.03 (k.a.).

PILET

8 €

KINDLA TULIJA SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Sooduspileti hind eelmüügist kuni 12.03 (k.a.). Soodustus kehtib (üli)õpilastele ja pensionäridele.

PILET

12 €

SPONTAANNE TULIJA

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Täispileti hind sündmuse päeval eelmüügist ja kohapeal.

PILET

10 €

SPONTAANSE TULIJA SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Sooduspileti hind sündmuse päeval eelmüügist ja kohapeal. Soodustus kehtib (üli)õpilastele ja pensionäridele.

Von Krahl

Rataskaevu 10
10130 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
NAGY BOGO MUSIC OÜ
Registrikood: 12859029
Surju keskus 4-2, 86401 Surju küla, Pärnumaa