P 18 APRILL 2021 SVETA BAAR, TALLINN 19:00

Jarboe (US) feat. Peter Emerson Williams

18. aprillil 2021 esineb Sveta Baaris oma Euroopa turnee „Illusory tour“ raames ainulaadne Jarboe ja kaasa teeb eklektiline USA kitarrist Peter Emerson Williams. Jarboe imetlusväärse hääle nautimisele lisaks näeb teda taas süntesaatorit/orelit mängimas – esimest korda peale Swansi ajastut. Samuti on suurepärane kontserdi ajastus – 17. aprillil ilmub Jarboe uus album „Illusory“ Belgia butiik-leibeli Consouling Sounds alt.


Jarboe ei ole kohalikule muusikasõbrale kaugeltki tundmatu – viimati andis ta Eestis eduka kontserdi 2013. aastal Von Krahlis. Lisaks soolokarjäärile mängib muidugi tuntuses rolli ka fakt, et ta oli 14 aastat (1985-1997) legendaarse USA avant-rock bändi Swans liige, ajal kui ilmavalgust nägid bändi defineerivad albumid „Children of God“ (1987), „White Light from the Mouth of Infinity“ (1991) ja „Soundtracks for the Blind“ (1996), ja tema mõju bändi saundi arengule on selgelt kuulda ka pealiskaudsemale kuulajale.

Tihe koostöö Swansi looja Michael Giraga viis projektini Skin ja albumini „Blood, Women, Roses“ (1987), kuid 1991. aastal ilmus aga juba esimene album „13 Masks“ tema enda nime alt. Mitte, et andekatest muusikutest koosnev loominguliselt seotud kollektiiv halb oleks, aga kui veel ka järgnenud albumit „Sacrificial Cake“ (1995) võiks nimetada Swansiga seotud kõrvalprojektiks, siis 1998. aastal ilmunud „Anhedoniac“ märkis Jarboe lõplikult sooloartistina muusikamaailma kaardile ning rajas tee võrratutele järgmistele. 

„Neliteist aastat ainsa Swansi püsiliikmena Gira kõrval ning tosina sooloplaadiga, on Jarboe üks märkimisväärsemaid naisi ekstreemsemas muusikas“, kirjutas ajakiri Terrorizer. „Tema paindlik ja meeletult väljendusrikas hääl ulatub nuuksuva hirmunud lapse omast kuni kättemaksulise Shiva karjeteni ilma igasuguse pausi või hoiatuseta,“ kirjutas Willamette Week. „Jarboe suudab kuidagi anda ka kõige kergemale hetkele peadpööritava intensiivsuse,“ kirjutas Kerrang.

Hunnikule sooloalbumitele annab värvi lisaks ka rikkalik valik põnevaid koostöid nagu näiteks „Beautiful People Ltd“ (1992, kaasa teeb Lary Seven), „Neurosis & Jarboe“ (2003), „J2“ (2008, kaasa teeb Justin Broadrick) või „Jarboe & Helen Money“ (2015) kui mainida vaid mõned. „The Men Album“ (2005) oli topeltalbum, kus iga pala oli koostöö ja kaasa tegi palju nimekaid muusikuid nagu näiteks Blixa Bargeld, David Torn või J. G. Thirlwell. Viimati ilmus aastal 2017 koostöö Itaalia psühhedeelse duoga Father Murphy, millele järgnes 50 kontserti üle Euroopa, Venemaa, Austraalia ja USA.

Nüüd on taas kord aeg uueks sooloalbumiks. „Illusory“ ilmub 17. aprillil Belgia butiik-leibeli Consouling Sounds alt, mis on koduks teistelegi kohalikule muusikasõbrale tuntud artistidele nagu Amenra, Jozef Van Wissem või A Storm of Light.

Emotsionaalselt võimas kontsert toimub paar päeva peale albumi ilmumist, 19. aprillil Sveta Baaris. Kaasa teeb eklektiline USA kitarrist Peter Emerson Williams.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜   Uksed 19:00

________________________

⚠️  SÜNDMUSE TOIMUMISAEG ON MUUTUNUD
(07-12-2020 14:37)

Muutunud toimumisaja mittesobivusel on tarbijal õigus 14 kalendripäeva jooksul taganeda lepingust ja esitada elektrooniline avaldus piletite maksumuse tagastamiseks → www.ticketer.ee/refund. Avaldused rahuldatakse ostuga seotud maksevahendile 7 päeva jooksul peale menetlusaja lõppu. Kõik ostetud piletid kehtivad vaikimisi uuel toimumisajal.

________________________


FACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAMVKONTAKTE

Sveta Baar

Telliskivi 62
10412 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
PROMOTER OÜ
Registrikood: 14189691
Võru 16, 13612, Tallinn