L 9 NOVEMBER 2019 TARTU UUS TEATER, TARTU 19:00

Improteater IMPEERIUM Urmas Vadi eksklusiivsetel tekstidel

Imperaalid aitavad armastatud kirjanikul lõpetada uut hitt-näidendit! Sel sügisel kirjutab etenduse alguse Urmas Vadi.

Etendus saab alguse kirjaniku sulest – näitekirjanik kirjutab etenduse esimese stseeni. Sünnivad esimesed tegelased, tegevuspaik, käivitub sündmustik. Näitlejad aga näevad teksti esimest korda alles laval, kui nad seda publikule esitama asuvad. Kuhu lugu edasi liigub ja millega lõpeb, on improteatrile kohaselt juba improviseeritud ja selgub kohapeal.

Urmas Vadi on töötanud Eesti Raadios toimetajana, olnud Vikerraadio kultuuri- ja kirjandussaadete autor, toimetaja ja saatejuht, kirjutanud näidendeid, filmistsenaariume, muusikalilibretosid, proosat, teinud autorilavastusi, avaldanud teatri- ja kirjanduskriitikat. Missugune Urmas Vadi looming aga impronäitlejaid etendusel tabab – see selgub alles kohapeal.

Kes me oleme?
Improteatri IMPEERIUM liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud, kes aitavad levitada improarmastust Eestis.

Impros ei tea keegi, mis juhtuma hakkab, kuid kõik on võimalik! Seepärast armastab trupp improt igal kujul:
• naerutame publikut kahevaatuseliste etendustega
• pakume elevust tellimusesinemistel
• äratame huviliste fantaasiat koolitustel

Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Soovime vallutada kõikide eestlaste südamed ja tekitada maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim!

Mis on improteater? 
Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendused on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu, midagi eelnevalt kokku leppimata – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid, kaasahaaravad laulud ja vaimukad karakterid. Lisaks näitlejatele improviseerivad etendustel ka valgustaja ja muusikud.

Improteater IMPEERIUM - kujutluse võim!

Üritust toetab Kultuurkapital.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub    ⎜   Uksed 18:30
FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHT
PILET

15 €

EELMÜÜGIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.90€
Piiratud hulk soodsamaid tavapileteid.
PILET

12 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.65€
Eelmüügi sooduspilet kehtib (üli)õpilasele ja pensionärile.

Tartu Uus Teater ⎜ Proovisaal

Lai 37
51005 Tartu
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
IMPROTEATER MTÜ
Registrikood: 80363768
Vallikraavi tn 36, 44306 Rakvere