N 21 VEEBRUAR 2019 ERINEVATE TUBADE KLUBI, TALLINN 20:00

ETK Legendid: Väntorel/Keldriline Heli - TALLINNAS

Veebruarikuus toob ETK Legendide sari muusikagurmaanideni tõelise maiuspala – ansambli Väntorel / Keldriline Heli. Andres Valkoneni, Andres Talviku, Meelis Punderi ja Otsakooli noorte muusikute koostöös sündinud kontserdid toimuvad reedel, 15. veebruaril Tartu Erinevate Tubade Klubis ja neljapäeval, 21. veebruaril Tallinna Erinevate Tubade Klubis. 

Kontserti juhib ja teemasid vahetab Risto Lehiste.

1970. aastal alguse saanud Pärnu ja Tallinna juurtega ansambel Keldriline Heli oli omas ajas väga omanäoline ansambel, kelle uuenduslikkus sai ühtlasi nende kirstunaelaks. Vähesed säilinud salvestused annavad aimu, kui radikaalne ning underground see bänd sügaval nõukaajal oli. Andres Valkoneni ja Andres Talviku poolt kokku kutsutud ansambel esitas valdavalt omaloomingut, mida kaunistasid Härmo Härmi leiutatud fuzz ja wah-wah efektipedaalid ning ümber ehitatud Retakord. 

Ansambli avangardsus ja populaarsus, millele lisandusid ka kirev-psühhedeelne elu- ja riietumisstiil hakkasid üsna pea võimudele närvidele käima. Peale 1971. aastal toimunud rohkearvulise publikuga kontserti võeti ansamblilt prooviruum, esinemisluba ja keelati kasutada kahtlast ansambli nime – Keldriline Heli. Edaspidi sai ansambel – uue nimega Väntorel – esineda vaid tantsupidudel, eraldi kontserdiks luba ei antud. Peale vähem kui kaheaastast tegutsemist viis Nõukogude võimu surve ja kius ansambli tegevuse lõppemiseni 1971. aastal. Õnneks säilis kahe salvestussessiooni jagu muusikapalasid, mille põhjal ilmus 1997. aastal kassett ja 2014. plaadifirma Frotee reliisina LP "Väntorel". Läbi selle on selle ansambli keldrilised helid alles ka tänapäeva muusikasõprade jaoks.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜   Uksed 19:00

NB! Et tunneksite end tubaselt, siis saate garderoobist sussid ja teie asjad jäävad hoolsa valve alla. Soovi korral võib kasutada ise kaasa võetud vahetusjalanõusid!


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
PILET

10 €

EARLY BIRD

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Väga piiratud arv eelmüügipileteid.

PILET

12 €

REGULAR BIRD

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Piiratud arv eelmüügipileteid.

PILET

15 €

LATE BIRD

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€

Pileti hind sündmuse päeval ja uksel.

PILET

25 €

TWO BIRDS

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.30€

Pileti hind kahele eelmüügist ja uksel.

PILET

20 €

LAUABRONEERING (5)

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€

Piletid ja lauteenindusega laud viiele, 50€ krediiti.

PILET

20 €

LAUABRONEERING (10)

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€

Piletid ja lauteenindusega laud kümnele, 80€ krediiti.

Erinevate Tubade Klubi

Telliskivi 60a
10412 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
ERINEVATE TUBADE KLUBI OÜ
Registrikood: 12316895
Telliskivi tn 60a Tallinn Harjumaa 10415