K 8 DETSEMBER 2021 KINOMAJA, TALLINN 19:00

Eesti Muusika Kuulsuste Kohtumisõhtu - Ruja 50

2021. aasta sügisel saab 50 aastat Eesti rahvusliku rockmuusika rajaja ansambel Ruja asutamisest. Kuulsuste Koja kohtumisõhtul saavad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis kokku 2 olulist muusikut Ruja varajasest perioodist – Rein Rannap ning Toomas Veenre. 

Õhtut juhib Sten Teppan, muusikalise tribüüdi teevad Otsakooli noored. 

1971. aastal olid Eesti rockmuusika liivakastimängud mängitud ja aeg küps suuremateks tegudeks. Virmalised veel tegutsesid, Väntorel polnud veel lõpetanud, Kukerpillid veel loomata, Elva hipifestival veel toimumata. Valitsevaks muusikastiiliks oli „malbe, lääge ja sisutühi šlaager“, nagu sedastas noor, vihane helilooja ning pianist Rein Rannap. Eesmärk oli ansambli nimele (ruja tähistas sõna „fantaasia“) vääriline – sündigu Eesti kodumaise rockmuusika! Nii vähemalt on kirjas Ruja kroonikas. Aegade jooksul on palju suurte plaanidega ansambleid asutatud, aga Ruja puhul said plaanid mitmekordselt täidetud. Ansambel tegutses pea 17 aastat! Kuidas see kõik 50 aastat tagasi algas ja milles peitus edu võti, seda kuuleme kohtumisõhtul kolmelt muusikult, kes Ruja varajases perioodis ansamblile vundamendi ladusid. 

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus. 

Kohtumisõhtute eesmärgiks on meie rütmimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot Kuulsuste Koja ning levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab aadressilt www.facebook.com/kuulsustekoda.

Piletid hinnaga 15/10€ on müügil Ticketeris ja Uues Laines enne kohtumisõhtu algust.

Kohtumisõhtuid korraldab MTÜ Eesti Muusika Kuulsuste Koda koos teiste partneritega. 

Kogutud kultuuripärandit säilitab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.

Kohtumisõhtu koostööpartner on suhtlusklubi Uus Laine.

Õhtut salvestab Vikerraadio.


Lisainfo:

Risto Lehiste
E-post risto.lehiste@gmail.com
Telefon 523 9424
facebook.com/kuulsustekoda


________________________

  • Puuduvad võimalused teenindada erivajadusega külastajat.
  • Sündmusel saab tasuda sularahas ning kaardiga.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 18:30


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGE
Sündmuse külastaja on kohustatud esitama kehtiva immuniseerimispassi või COVID-19 läbipõdemise tõendi ja kehtiva isikut tõendava dokumendi ning kandma maski.

Kinomaja

Uus 3
10111 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
EESTI MUUSIKA KUULSUSTE KODA MTÜ
Registrikood: 80594350
Kastani tn 42, 50410 Tartu, Estonia