R 16 MÄRTS HIIU PUBI, TALLINN 22:00

Sõpruse pst live Hiiu Pubis

Sõpruse Puiestee on Eesti ansambel, mis alustas aktiivset tegevust 2002. aastal Tallinnas. Idee sai alguse aastast 1992, mil ansambli ristiisa Andres Rooväli käis välja mõtte teha kerget elektroonilist muusikat, mis läheks laiadesse massidesse, kuid mille sõnum oleks varjatult sügav. Tänaseks on muusikaliste vormide piirid küll avardunud ja elektroonika kõrval domineerivad "klassikalised" instrumendid. 2002. aastal tõusis kollektiiv looga "1905" eesti muusika edetabelite tippu ja püsis seal aasta, pälvides ka erinevaid kohalikke muusikaauhindu ja tunnistati ETV saatesarja "7 vaprat" läbi aegade parimaks looks.

2003. aastal ilmus ansamblil esimene kauamängiv "Mustale merele". Selleks ajaks olid kollektiiviga liitunud laulja ja ansambli peamine muusikalise loomingu autor Allan Vainola, tekstide autor Mait Vaik (ansambel on kasutanud ka tekste luuletajatelt Marie Myrk ja Kristiina Ehin), klahvpillimängija Kaupo Kaldmäe, basskitarrist Andrus Uutsalu, saksofonist Mart Süda, kitarrist Alar Tammela ja trummar Villu Viirsalu. Enamus muusikutest on kaasa löönud mitmetes erinevates kollektiivides nagu näiteks Metro Luminal, Vennaskond, Agent M, Under Marié, Tuberkuloited, Alumiinium, Sinu Sädelev Sõber, Unenäopüüdjad jpt.


Sõpruse Puiestee esitab oma lugudes kuulajale küsimusi: "Kes ma olen", "Miks ma olen", "Miks me oleme" ja "Miks oled mu kõrval". Uudishimu ja teadasaamine on bändi üks kreedodest.


Pärast loomingulist pausi aastatel 2008–2009, kui pühenduti peamiselt kontserttegevusele, hakkas ansambel 2010. aastal taas uuele kauamängivale mõtlema. Seoses sellega valmis lugu "Rahu, ainult rahu", mis saadeti Eesti Laul 2011 konkursile ja pääses poolfinaali. Lauljana on Allan Vainola kõrval kaasatud endise kultusansambli Agent M solist Merili Varik.


Bänd on avaldanud viis albumit ja ühe DVD. Enamiku lugude muusika on loonud Allan Vainola ja tekstid kirjutanud Mait Vaik. Tuntumad lood on ja "1905" ja "Kaks meest". Aastal 2006 sai Sõpruse Puiestee telesaates "Eesti muusika karikas" teise koha.

Loe edasi

Vanusepiirang: 18+ | Uksed 22:00

FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHT
Pilet

8 €

EELMÜÜGIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55 €
Piiratud kogus eelmüügipileteid kuni sündmuse alguseni.
Pilet

10 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55 €
Pileti hind sündmuse ajal ning kohapeal.

HIIU PUBI

Pärnu mnt. 325,
11620 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
HIIU PUBI OÜ
Registrikood: 14407461
Liipri tn, 10917 Tallinn