R 18 OKTOOBER PÕHJALA TEHAS, TALLINN 19:30

SohvAkadeemia x Kino Sõprus: jutustused Hitchcockiga

Sügisene loengusarja avaõhtu on pühendatud filmiloo sõpradele. Loengu ja sellele järgneva filmi keskmes on filmimaailma geenius, kunstnik ja filmikeele uuendaja Alfred Hitchcock.

Oktoobrikuise SohvAkadeemia Hitchcocki-teemalise loenguõhtu lektor on filmikriitik ja -semiootik Tristan Priimägi. Peale loengut linastub dokumentaalfilm „Hitchcock – Truffaut“, mis käsitleb samanimelise intervjuuraamatu sünnilugu, mis aitas maailmal Hitchcocki lisaks geniaalse meelelahutaja ja pinevuse loojale näha ka kui suurt kunstnikku ja filmikeele uuendajat.

Film linastub originaalkeeles, inglisekeelsete subtiitritega. Filmi pikkus on 80 minutit.

Loengu- ja filmiõhtu toimub koostöös Kino Sõprusega, kus 24.-30. oktoobril toimub Alfred Hitchcocki retrospektiiv. 

________

Põhjala SohvAkadeemia on sari, mis toob teadusteemalised loengud tavapärasest loengusaalist või konverentsiruumist kohtuma õdusa õhtueluga, kus dringiklaase kokku lüües sohval sõbra ja professoriga koos maailma asju arutada. Saanud inspiratsiooni üritusesarjadest nagu The Lost Lectures ja Science & Cocktails, on Põhjala SohvAkadeemia missiooniks luua ruum inspiratsiooniks ja avardavateks diskussioonideks ning luua informaalne sild teadusmaailma ja kohaliku kogukonna vahel. 

Sohvad ja koksid seatakse üles Põhjala tehase sepikotta.

Kopli poolsaare tipus paiknev endine Põhjala kummitoodete vabrik (1939-1998) taaselustab tehasekeskkonna ja on tärkamas kaasaegseks kultuurikeskuseks Koplis.

Uuri lisa Põhjala tehase kohta. Pop-up-baari seab üles tehase kogukonnabaar BOTIK, kus valmistatakse nii sooje kui jahutavaid drinke.

________

  • Puuduvad võimalused teenindada erivajadusega külastajat.
  • Sündmusel saab tasuda sularahas ja kaardiga.


LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub    ⎜   Uksed 18:30
FACEBOOK PAGEVEEBILEHT
PILET

7 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.35€

Tagab sissepääsu ning istekoha sohval, tugitoolil või (klapp)toolil.

Põhjala tehas

Marati 5a
11713 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
PÕHJALA TEHAS MTÜ
Registrikood: 80555427
Marati tn 5, 11712 Tallinn, Estonia