P 10 VEEBRUAR 2019 ROCKCLUB TAPPER, TALLINN 19:00

Shining (NOR) + support

10. veebruaril jõuab Shining (NOR) Euroopa tuuri raames Tallinna klubisse Tapper esitlema oma uut albumit “Animal”. 

Võid näha teda puhumas tuld läbi saksofoni koos endise Megadethi kitarrilegendiga Marty Friedmaniga, kütmas soolosid Taani big bandis Blood Sweat Drum ‘n’ Bass, klahvide taga legendaarses Norra black metal bändis Emperor või hoopiski mäletada teda Norra electro-jazz ansambli Jaga Jazzist helilooja ja flöödimängijana – just nii mitmekülgne tegelane on bändi Shining hing – eestvedaja, laulja, kitarrist, saksofonimängija ja lugudekirjutaja - Jørgen Munkeby, kui loetleda vaid mõned ta tegemised. 

 

Shining ise, olles 1999 alustanud hoopiski esoteerilise ja mõistatusliku left-field jazz-bändina, vallutas jõuliselt kuulajate ning kriitikute tähelepanu “blackjazz” seeria albumitega, kus varasem jazzikogemus kõlab täpselt parajalt veidralt ekstreem-metalis. Albumid “Blackjazz” (2010), “One One One” (2013) ning “International Blackjazz Society” (2015) kirjutasid bändi kindlasti metalmuusika ajalukku, samas kõnetasid laiemalt obskuursema ning pahelisema poole avant-garde muusika kuulajaid.

 

Nüüd, äsja oktoobris avaldatud tuliuue albumiga “Animal”, on Shining teinud taaskord peadpööritava pöörde ning taasleiutanud end kui pööraselt kaasahaarav rockbänd. “Meil oli 360 kraadi valikuks suunamuutusel. Küsisime endalt, ega me ei lähe liiga kaugele oma varasemast muusikast, aga ka seda, kas see on piisavalt radikaalne muutus? On tõsi, et stuudios muutusid lood aja jooksul tavapäraselt vähem veidraks ning rohkem ligipääsetavaks. Uus plaat on pigem Muse kui Meshuggah, pigem Ghost kui Gojira või pigem Biffy Clyro kui Burzum,” räägib Munkeby. “Animal” on korralik üllatus fännidele, kuid samas äratuntavalt Shiningu album, mis samal ajal lubab bändil end tõestada taas uues stiilis.

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜   Uksed 19:00
FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGE
PILET

20 €

ENTRY

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€

Eelmüügipiletid kuni sündmuse alguseni.

PILET

25 €

DOORS

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.30€

Pileti hind sündmuse ajal ning uksel.

PILET

30 €

TOETAJAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.55€

Aitäh! Pileti soetamisel avaldad toetust sündmuse korraldamiseks ning skeene elavdamiseks.

Rockclub Tapper

Pärnu maantee 158
11317 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
PROMOTER OÜ
Registrikood: 14189691
Võru 16, 13612, Tallinn