L 12 OKTOOBER VON KRAHL, TALLINN 19:00

Rainer Jancise kitarrikontsert Von Krahlis

Kallis kitarrimuusika sõber!

Üle pika vaheaja olen taas valmis esinema oma soolokitarri programmiga Von Krahlis. Kitarr on minu jaoks alati olnud orkestraalne instrument. Olles pianisti taustaga klaveri proffessori poeg, siis olen alati ihaldanud mängida lugusid kitarril nagu klaveril, millega on võimalik ennast ise saata. Nagu klaver on vaese mehe orkester, on kitarr vaese mehe orel. Elektrikitarri, fraasikordajate ja süntesaatorite kasutamine annab aga täiesti uue võimaluse reaalajas teiste ja kolmandate häälte loomiseks, mistõttu on võimalik veel rohkem luua tunnet nagu laval oleks rohkem kui üks inimene. 


Jah, tegemist on tõelise kitarri hullusega: 4x12 kabinetid varustatud hinnaliste originaal 70ndate "greenback" ja Silver Alnico valjuhääldajatega, Marshalli anniversary võimendid, mida on maailmas kõigest 250 ja millest kahe omanik olen mina, kolm pedalboardi, hulganisti stuudio- kvaliteedis mikrofone, mida live kasutusse naljalt keegi panna ei julge, stereoefektid, fraasikordajad... Terve tunnine set on läbikomponeeritud ning juba olemasolevad muusikalised palad vahelduvad improvisatsiooniliste osadega.  

Minuga koos on laval basskitarrist Ralph Ciavolino & trummar Eno Kollom, kes mängivad minu poolt juba valmis kirjutatud osasid. Ralph Ciavolino on kitarrivirtuoos, kes on põhiliselt üles astunud bassistina mitmete maailma tippude saateansamblites. Ehedamate näidetena võib ehk välja tuua Ingwie Malmsteen-i, kellega koos on ta mänginud sadu kontserte ning ka Steve Vai & Bamblefoot. Eno Kollom on jällegi üks tõeline pärl Eesti pulgavibutajate maastikul. Üks väheseid, kes kannatab paralleeli tõmmata trummaritega, kellega olen koos mänginud Berliinis ja New Yorgis. Kes tunnevad eesti jazztrummareid, peaksid hästi kursis olema. Enoga tutvusin tegelikult juba 90ndatel, kui jagasime prooviruumi Metro Luminaliga G. Otsa nim. muusikakooli keldris. Hiljem oleme kokku puutunud ka minu venna, Kaspar Jancise, ansabli "Kriminaalne elevant" salvestamisel, mille mõned plaadid olen produtseerinud.

Minu programm on jaotatud nelja erinevas häälestuses kitarri vahel, millest üks on seitsmekeelne fretless, teine 12. keelne Danelectro, kuuekeelne Jazzmaster ja kuuekeelne Dysenberg Star player TV, millede vahele pikin analog süntesaatori helisid. Esitatav muusika on eklektiliselt kaasaegsest avangardist, jazzist, ambiendist kuni klassika, polka ja rockini. Jätkuvalt ebaregulaarsete taktimõõtude ja polürütmide austajana olen veendunud, et on vaid üks ainus muusika, mille piiritlemine on alati vaid meelevaldne tegevus.

 Von Krahlis esitatav muusika on erinev sellest, mida teen oma hetke ettevõtmiste lipulaeva Metro Luminaliga, kellelt on oodata veel sel aastal uut plaati. Selel kontserdi toimumise ajaks peaksid olema värsked plaadid juba trükitud.

Von Krahli ootan pikisilmi Jazzkaare korraldajaid ning teisi kvaliteetmuusika promootoreid, artiste, kaaskitarriste ja kõiki teisi, kes peavad lugu tipptasemel muusikast. 

LAVAL:
Rainer Jancis - kitarr;
Eno Kollom - trummid;
Ralph Ciavolino - basskitarr.

Kohtume Von Krahlis juba 12.10.2019 kell 19:00.

Rainer Jancis

LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜   Uksed 19:00
FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEYOUTUBESOUNDCLOUD
PILET

12 €

EELMÜÜGIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€
Piiratud kogus pileteid kuni sündmuse alguseni.
PILET

15 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€
Pileti hind sündmuse ajal ning kohapeal.

Von Krahl

Rataskaevu 10
10130 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
U-DUUR OÜ
Registrikood: 14400625
Luitetaguse, 92202 Luidja küla, Hiiumaa, Estonia