14 - 17 JUULI AUGUST KITZBERGI NIMELINE GÜMNAASIUM, KARKSI-NUIA

Rahvatantsulavastus "AIG VEEREP ARMU MÜÜDÄ"

Armastus ja elu kulgevad läbi aja, jättes jälje. Mulgimaa lavastus avab 19. sajandi taluelu ning pakub äratundmist ka tänapäeva inimestele. Tants, töö ja rõõm segunevad, avades ukse minevikku ja praegusesse. Tantsuline lavastus mulkidest ja Mulgimaast. 

Aig veerep armu müüdä. Elu veereb mööda armu, koos armastusega ja jättes maha armi. Tantsuline lavastus mulkidest ja Mulgimaast neljal korral Karksi-Nuia Rahvapargis. 

19. sajandi elu ühes Mulgimaa talus. Lapsed jooksevad ringi, vanaema ketrab lõnga, isa teeb talutöid, ema kodutöid, noored käivad karjas, teevad päeval kodus tööd ja õhtuti jaksavad veel külapeale õitsile minna. Elu käib hooga, aga hoopis teisiti, kui me praegu harjunud oleme. Siiski on palju äratundmist ka praeguse aja perekonna ja inimeste vahel. Võimalus on võrrelda ja tunnetada, kas Sinus on mõndagi vanat, tükk mulki või posu lusti, sest see on see, mida Mulgimaa folkloorilavastus endaga kaasa toob. Jalgadesse tantsulusti, kõrvadesse toredaid viisikesi, südamesse rõõmu ja teadmist, kuidas see mulk elas. Või elab praegugi?!

Elukaarest ja rahvakalendri tähtpäevadest põimitud lugu. 

Lavastaja
Birgit Vallas

Kaasa teevad
Rahvatantsurühmad  Samm Sassis, Winge, Kannapööre, TantsuTurel, Mari, Tirkajad, Segasummak, Piirikpääd.

Muusika
Rasmus Kadaja ja Merili Kask. Kaasa teevad Anu Taul, Andro Ojakäär, Ringa Vaiksaar, Kerli Kask, Regina Kask, Victoria Siigur ja teised kohalikud Mulgi tegijad.

LOE EDASI →

FACEBOOK PAGEINSTAGRAM

August Kitzbergi nimeline Gümnaasium

Kooli 1
69104 Karksi-Nuia
Vaata kaardilt
SÜNDMUSE KORRALDAJA
RAHVATANTSUSELTS SAMM SASSIS MTÜ
Registrikood: 80592641
Viljandi mnt 1, 69104 Karksi-Nuia, Viljandi maakond, Estonia