R 12 OKTOOBER KINO KOIT, TÕRVA 22:45

MÄSSAV KIRURG - Tõrva Dokfest 2018

“Mässav kirurg” (“Rebellkirurgen” / “The Rebel Surgeon”)
Režissöör: Erik Gandini
Aasta: 2017
Kestus: 52 min
Riik: Rootsi
Keel: inglise/rootsi

“Meil siin Etioopias on materiaalne vaesus, aga vaimne vaesus Rootsis on palju hullem.” Tundub, et doktor Erik Erichsen ei kahetse kordagi hetke, mil ta otsustas selja taha jätta Rootsi bürokraatliku meditsiinisüsteemi ja asuda tööle Etioopia kolkasse,, kus on üks arst 25 000 inimese kohta. Siin on ta kuningas oma väikeses riigis, kes üldkirurgina peab lahendama probleeme pealaest jalatallani. Etiooplaste ihuhädade palett on ebamaine ja reageerida tuleb välkkiirelt. Erichseni lähenemine on värskelt vastupidine meie ühiskonna väärtushinnangutega – tööd on metsikult, see on keeruline ja kiireloomuline ning tasu praktiliselt olematu. Vabadust tegutseda ei piira aga ükski direktiiv ega paber ning kohalikele on ta pooljumala staatuses.

DocPointilegi hästi tuttava Erik Gandini (“Videokraatia”, “Rootsi armastuse teooria”) uus film ei ole kerge vaatamine nõrganärvilistele: meditsiini tehakse siin nagu põrandaalust plaadifirmat kättesaadavate vahenditega; selge see, et ülemakstud ja –hinnatud Rootsi medsüsteemis oleks sellised lihtsad (aga väga efektiivsed!) lahendused mõeldamatud, kui mitte kriminaalsed. Ma ei tea, kas pärast seda filmi on võimalik enam tüdrukute juukseklambrit sama pilguga vaadata.

Tristan Priimägi


Sissepääs seanssidele tund aega enne linastumist. Alla 7-aastased lapsed (k.a.) saavad seanssidele tasuta. NB! Mõned filmid on lastele mittesobiliku sisuga, palume vanematel enne filmiseansile tulemist tutvuda filmide sisuga.

Soodustuse tõendamiseks palume esitada õpilas- või üliõpilaspilet / SCHOLAR, ISIC või ITIC kaart.


FACEBOOK PAGEVEEBILEHT
PILET

4 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.35€
Piiratud kogus eelmüügipileteid. 
PILET

3 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.35€
Pilet (üli)õpilasele ja seeniorile. 

KINO KOIT

Valga 6
68606 Tõrva
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
RABAREBASED MTÜ
Registrikood: 80369162
Posti tn 1, 71004 Viljandi