N 14 OKTOOBER UUS LAINE, TALLINN 19:00

Kohtumisõhtu RIIMIST STRIIMINI. Eesti räppmuusika algus

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu Eesti räppmuusika legendidega - Priit „Cool D“ Kolsar, Henry „Genka“ Kõrvits, Kaarel „Kozy“ Kose, Toomas „Tommyboy“ Tilk ja Remi Prual. Sellel kordumatul õhtul räägivad teerajajad sellest, kuidas praeguse aja üliedukas muusikažanr Eestis alguse sai. 


14. oktoobril 2021 kell 19.00 astuvad suhtlusklubis Uus Laine rahva ette need persoonid, kes olid Eesti räppmuusika sünni juures. Priit „Cool D“ Kolsar, Henry „Genka“ Kõrvits, Kaarel „Kozy“ Kose, Toomas „Tommyboy“ Tilk ja Remi Prual on Eesti räpi legendid ning sel õhtul räägivad nad sellest, kuidas praeguse aja üliedukas muusikažanr Eestis alguse sai. Tule ja saa osa kordumatust õhtust!  Juttu juhib Sten Teppan. 

Eesti räppmuusika esimesed ilmingud olevat kuulajateni jõudnud juba nõukaajal. Telelavastuses „Nõiakivi“ kõlanud Kivinõia laul, ansambli Monitor „Sind ainult kaupluses näen“ ja loomulikult Onu Bella „Ma võtsin viina“ – see kõik oli põgus flirt. Ees ootas iseseisev Eesti, avanenud piirid ja Lääne muusika, mis Eesti üle ujutas. Kõike ei pea ilustama, elu ei olegi pahatihti ilus. Ja kui mingi asi ajab närvi või on s…..ti, siis räpparid ei karda seda oma biitide saatel välja laduda. Ise treitud riimidest alguse saanud Eesti räpp on täna striimidena paljude noorte igapäevase elu osa. Kuidas esimesed teerajajad sellele alguse panid – see ongi kohtumisõhtu teema. 

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus. 

Kohtumisõhtute eesmärgiks on meie rütmimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot Kuulsuste Koja ning levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab aadressilt www.facebook.com/kuulsustekoda.


Piletid hinnaga 15/10€ on müügil Ticketeris ja Uues Laines enne kohtumisõhtu algust.


Kohtumisõhtuid korraldab MTÜ Eesti Muusika Kuulsuste Koda koos teiste partneritega. 

Kogutud kultuuripärandit säilitab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.

Kohtumisõhtu koostööpartner on suhtlusklubi Uus Laine.

Õhtut salvestab Vikerraadio.


Lisainfo:

Risto Lehiste
E-post risto.lehiste@gmail.com
Telefon 523 9424
facebook.com/kuulsustekoda


________________________

  • On garanteeritud ligipääs erivajadusega külastajale.
  • Sündmusel saab tasuda sularahas ning kaardiga.


LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 18:00

________________________

⚠️  SÜNDMUSEL TEOSTATAKSE COVID-19 TÕENDI KONTROLL

Vastavalt EV korraldusele on  sündmuse külastajal kohustus esitada koos piletiga kehtiv COVID-19 tõend: vaktsineerimistõend; COVID-19 läbipõdemise tõend; kehtiv negatiivne antigeeni test või negatiivne PCR-testi sertifikaat (allikas kriis.ee). Piletit ostes kinnitab tarbija kehtiva tõendi esitamise kohustusest arusaamist. Nooremad kui 18-aastased enda nakkusohutust kehtivate piirangute kohaselt tõendama ei pea. Sündmusel puudub tasulise kiirtesti võimalus. 

________________________


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGE
PILET

15 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€
Piiratud kogus.
PILET

10 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€
Kehtib (üli)õpilastele ja pensionäridele. 

Uus Laine

Vana-Kalamaja 1
10412 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
EESTI MUUSIKA KUULSUSTE KODA MTÜ
Registrikood: 80594350
Kastani tn 42, 50410 Tartu, Estonia