R 16 NOVEMBER SVETA BAAR, TALLINN 20:00

Jozef Van Wissem (NL) + Mauno Meesit

16. Novembril esineb Tallinnas Hollandi avant-garde helilooja ja lautomängija JOZEF VAN WISSEM. Artist, kes on kirjutanud muusika JIm Jarmuschi filmile "Only Lovers Left Alive", teinud koostööd Zola Jesus-ega ning on ajakirja Quietus poolt nimetatud läänemaailma tuntuimaks lautomängijaks. Wissemi hüpnootilistel kontsertidel kohtuvad tumeda tooniga barokkmuusika ja minimalistlik avant-garde.


Samal õhtul annab täispika soolokontserdi MAUNO MEESIT. Lisaks "Varjudemaa" ja "Closer" albumite muusikale saab esmakordselt kuulda ka midagi salvestusjärgus olevalt uuelt albumilt. Meesit esitab oma kontsertidel minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale kasutades efektiplokke, 1940ndate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre.


 

JOZEF VAN WISSEM    

Jozef Van Wissem on New Yorkis elav Hollandi avant-garde helilooja ja lautomängija. Tema 24-keelse instrumendiga esitatud loomingus kohtuvad minimalism, barokk ja müstitsism. Van Wissemi kontserte on kirjeldatud kui hüpnootilisi ja vahetuid elamusi, mis sunnivad aja aeglasemalt liikuma.

Ta on mänginud üle tuhande soolokontserdi nii suurtes kontsertklubides kui kirikutes. Sealhulgas üles astunud nimekatel rokkfestivalidel nagu ATP ja Primavera Sound, mängides oma üleni musta, spetsiaalselt talle ehitatud lautot. 

Üks Van Wissemi enim tuntud töödest on muusika Jim Jarmusch’i filmile “Only Lovers Left Alive”, mis võitis 2013. a Cannes'i filmifestivalil parima soundrack-i tiitli. Jarmuschiga koostöös on ta avaldanud ka kaks albumit. Tema albumitel on kaasa teinud ka Zola Jesus ja Tilda Swinton. 2011 aastal välja tulnud arvutimängu Sims Medieval taustamuusika lautopartiid olid Wissemi mängitud.

Sel novembril ilmub Jozef Van Wissemi uus album "We Adore You, You Have No Name", mille annab välja Belgia plaadifirma Consouling Sounds.


MAUNO MEESIT


Helilooja ja kitarrist Mauno Meesit esitab minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale kasutades efektiplokke, 1940ndate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre.


Ta on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel, kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele ning teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste muusikutega. Meesiti minimalistlikule- ja ambient muusikale keskendunud butiiklabeli Grainy Records all on ilmavalgust näinud albumid artistidelt The Gentleman Losers, V4R1 ja Viktor's Joy. 


Avalikkuse tähelepanu alla tõusis Mauno Meesit projektiga Sinine, millega on seni avaldanud kaks albumit Saksamaal.


2015 aasta kevadel avaldas ta esimese enda nime all ilmunud albumi "Closer", millega tutvustas loomingus uut minimalistlikku suunda. Selles vaimus on kirjutatud ka järgnevalt ilmunud "Varjudemaa" soundtrack album ja telesarja „Nukumaja“ muusika. 


"Olen inspireeritud akustilistest instrumentidest ja mikroskoopilistest helidest, mida hakkad kuulma, kui hetkeks seisma jääd ja jälgid kuidas helid vaikusega mängivad. Vaikus ei ole tühjus. Tal on alati enda heli, mis hoiab kõike ümbritsevat koos.“


 
LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub   ⎜   Uksed 20:00
FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGE
Pilet

18 €

ENTRY

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€

Piiratud kogus eelmüügipileteid.

Pilet

20 €

DOORS

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€

Pileti hind sündmuse ajal ning uksel.

Pilet

20 €

TOETAJAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 1.05€

Aitäh! Pileti soetamisel avaldad toetust sündmuse korraldamiseks ning skeene elavdamiseks.

Sveta Baar

Telliskivi 62
10412 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
PROMOTER OÜ
Registrikood: 14189691
Võru 16, 13612, Tallinn