N 30 DETSEMBER 2021 SAARE KEK, KURESSAARE 20:00

Jazzliit ja Saare KEK LIVE | Pille-Rite Rei & Andre Maaker

Eesti Jazzliidu kontsertsarja raames esinevad Pille-Rite Rei ja Andre Maaker, kes on mõlemad tuntud saarlased ja ei vaja pikemat tutvustamist. Muusikud  toovad publikuni lõunamaiselt vürtsikaid rütme. Kavas on nii muusikute originaalloomingut kui ka äratundmisrõõmu pakkuvaid hitte. Kõlab ka eksootiline portugali keel- esitatakse  Antonio Carlos Jobimi, Joao Gilberto ning Roberto Menescali lugusid.

Pille-Rite Rei on Saaremaalt pärit laulja ja helilooja, kelle muusikutee sai aluse Tallinnas Georg Otsa nimelises muusikakoolis saksofoni õppides. Pärast seda suundus ta õppima Rootsi, Skurupisse jazz-laulmist. Sealsete õpingute ajal kirjutatud muusika pärjati esimese kohaga nii Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil Tallinnas kui ka “Arets nye jazznavn 2016” konkursil Taanis. Sellest kogemusest sai pöördepunkt, miks Pille-Rite otsustas jätkata õpinguid heliloojana. Pille-Rite Rei on lõpetanud Rootsis Malmö Muusikaakadeemia kompositsioonierialal. Õpingute ajal sai ta võimaluse veeta aasta Brasiilias, Rio De Janeiros, täiendades end laulu ja heliloomingu erialadel. Sealset päikest ja kergust kannab ta endaga senini kaasas ning see väljendub ka tema loomingus. Kuna Andrelegi on lõunamaapäike südamelähedane, on kaks saarlast otsustanud ühendada jõud, et tuua soojust ja rõõmu meie halli argipäeva.

Andre Maakeri muusikutee algas Kuressaares klarnetit ja saksofoni õppides ning 15-aastaselt hakkas ta õppima kitarri Tiit Pauluse käe all. Hiljem on õpingud viinud teda Tallinna Georg Otsa nimelisse muusikakooli ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus ta ka õppejõuna töötab. Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii džässi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusikalavadel.

NB! Kontsert algab kell 20.00 ja on kahes osas. Uksed on avatud kell 19.00. Eelnevalt on avatud kohvik. Laudu on võimalik ette broneerida info@saarekek.ee või helistades numbrile +372 566 883 77.

_______________________________

  • On garanteeritud ligipääs erivajadusega külastajale.
  • Piletiga erivajadusega inimese saatjale sisenemine tasuta.
  • Sündmusel saab tasuda sularahas ja kaardiga.
  • Sündmusele ei lubata silmnähtavalt joobes isikuid, korraldajal on õigus keelduda külastaja teenindamisest hoolimata pileti olemasolust.
  • Sündmuse toimumiskohas ei tohi suitsetada väljaspool selleks ettenähtud ala(sid).

_______________________________

SÜNDMUSELE ON KEELATUD SISENEDA

  • tuli-, külm- ning muud tüüpi relva või isikukaitsevahendiga.
  • professionaalse foto-, videosalvestuse- või audiosalvestuse tehnikaga.
LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub     ⎜    Uksed 19:00


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
Sündmuse külastaja on kohustatud esitama kehtiva immuniseerimispassi või COVID-19 läbipõdemise tõendi ja kehtiva isikut tõendava dokumendi ning kandma maski.
PILET

9 €

SOODUSPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Sooduspiletid kehtivad (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele, ja Eesti Jazzliidu liikmetele.

Saare KEK

Ringtee 15
93815 Kuressaare
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
SAARE KEK MUUSEUM MTÜ
Registrikood: 80550453
Ringtee 15, 93815 Kuressaare, Estonia