R 16 AUGUST VANALINNA MUUSIKAMAJA, TALLINN 19:00

IBERI koor (Gruusia) "LAULUD PAULILE" - Paul Pihlaku mälestuseks

Vanalinna Muusikamajas 16.08, kell 19.00 toimuv kontsert on pühendatud varalahkunud Paul Pihlaku mälestuseks - kontserdikorraldaja, plaadiprodutsent ja -levitaja, mitme ansambli mänedžer, festivalide algataja, ajalehe- ja raamatukirjastaja. Ta andis välja kultuurilehte Metroo, korraldas maailmamuusikafestivali “Maailmaküla”, Tallinn Music Week’i, aga ka Tbilisi Music Week’i oma igatsuste maal Gruusias. Paul oli Gruusia kultuuri austaja ning Iberi koori liikmete hea sõber. Kõlama tulevad laulud on pühendatud Paul Pihlakule.


 

Iberi koor loodi 2012 aastal eluaeg koorilaulu viljelenud vanade sõprade poolt. Iberi repertuaaris on Gruusia erinevate piirkondade laulud; laulud ja lood pärimuse erinevatest kihistustest. Samuti ka linnafolkloor ning kaasaegsete heliloojate teosed. Iberi siht ja eesmärk on Gruusia rahvamuusika ja polüfoonilise laulu uurimine, säilitamine ja edasikandmine, selle populariseerimine Gruusias ning kõikjal maailmas.

Muinasajal nimetati Gruusia riiki Ibeeriaks; vokaalansambel IBERI austab lauluga oma kodumaa ajaloolisi traditsioone. IBERI laulab kaasahaarava intensiivsusega ja virtuoossusega töölaule, hümne, kirikukoraale, ajaloolisi ballaade ja hulgaliselt kristluse-eelsest ajast pärit laule. Nende poolt kantavate mustade mantlite ja saabaste kõrval on IBERI koori kaubamärgiks ikooniline polüfooniline laul, mis sisaldab omapärast improviseeritud harmooniate plokke ning kõrgel hõljuvaid flasolettide toone koos madala bassihäälega. IBERI laulude keskmes on draama, ekstaas ja hellus. Lisaks laulmisele ühendab IBERI oma kontsertidel tantsu ja traditsiooniliste instrumentide elemente.


LOE EDASI →

Vanusepiirang puudub*   ⎜   Uksed 18:00

* Lastele vanuses kuni 7a. (k.a) on sissepääs tasuta.FACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
PILET

10 €

EELMÜÜGIPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.55€

Piiratud kogus soodsamaid pileteid kontserdile.

PILET

14 €

TAVAPILET

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 0.80€

Pileti hind eelmüügis ning sündmuse ajal.

VANALINNA MUUSIKAMAJA

Uus 16c
10111 Tallinn
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
TRESKI KÜÜN MTÜ
Registrikood: 80400759
Silla, Treski küla, 64026 Setomaa vald, Võrumaa