12 - 13 JUUNI UUE LOOMINGU MAJA, TALLINN

GROM MMXX

Uus linnafestival GROM MMXX – nagu välk selgest taevast

12.-13. juunil toimub Tallinnas uus linnafestival GROM MMXX, mille fookuses on märksõnapõhiselt vali, maitsekas, mürane, agressiivne, kurb, raske ja veider. Esimeste artistidena on festivalil hea meel välja kuulutada Alcest (FR), She Past Away (TR), Selofan (GR), Cabaret Nocturne (BE), Inter Arma (US), Hexis (DK), Fågelle (SE) ja Kannabinõid (EE). Toimumiskohaks on hoogu koguv Uue Loomingu Maja (Kopli 93) oma erakordsuses.


Peakorraldaja Roman Demchenko sõnab: „GROM MMXX ühendab kohaliku kogukonna erinevaid inimesi ning on korraldatud kohalike poolt kohalike jaoks. Teist sellise valikuga sündmust Eestis ja lähiümbruses ei ole.“

Esimeste esinejatena on festivalil hea meel välja kuulutada maagilised kaheksa artisti kaheksast eri riigist. Festivali üheks oodatuimaks esinejaks on kindlasti blackgaze ja post-black suurnimi Alcest Prantsusmaalt, kes avaldas värske albumi „Spiritual Instinct” äsja eelmisel aastal. Türgist saabub samuti kohalikus muusikaringis tuntud pinevat dark-wave’i mängiv She Past Away, kelle Tallinna kontserdile eelmisel aastal kõik huvilised ära ei mahtunud ning kes esitleb samuti 2019. aastal ilmunud albumit „Disko Anksiyete”.

She Past Away’ga sarnastes tumedamates toonides jätkab Selofan Kreekast, kes on lisaks ise žanri mõjukamate hulgas olles ka skene ühe armastatuima plaadifirma Fabrika records bossid. Belgia produtsent Raphaël de Sauvage on laianud põrandaaluses elektroonilises skenes juba 90ndatest saati eri aliaste all ning kui Cabaret Nocturne aastast 2013, andnud muusikat välja tunnustatud leibelite alt ning nautinud paljude teiste tuntud nimede tuge, mõlema puhul oleks loetelu asjatult pikk. Kelle jaoks peaks olema ta uus nimi, siis mõelge 80ndate popile, tumedatele bassiliinidele ja pulseerivale house biidile.

Ameerika Ühendriikidest saabub Inter Arma, keda on pistetud žanriliselt doomi, deathi või sludge patta ning kes tõesti küll jagab mingeid kõlalisi väärtuseid nende stiilide artistidega, kuid astub siiski omaenda veidrat rada, mida võib kuulda ka nende eelmise aasta albumilt „Sulphur English”. Põnevalt segavad hardcore’i, black metali, doomi ja sludge ka külalised Taanist – Hexis, kes on tuuritanud Fääri saartest Uus Meremaani, Kuubast Mongooliani, tegid ka eelmisel aastal 160 kontserdiga puhkepäevadeta tuuri ning saabub ka Eestisse tegelikult juba teist korda.

Fågelle toob Rootsist muusika, kus erinevates kihtides kohtuvad müra ja popmeloodiad, ekslevad rütmid ning teemana jõud ja jõuetus. Fågelle esitleb samuti värsket, eelmisel aastal ilmunud albumit „Helvetesdagar”. Eestit esindab esikaheksas Kannabinõid, kes andis eelmisel aastal välja suurepärase albumi „3”, mis pärjati Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal parima metalalbumi tiitliga.

Sündmuse vormib reaalsuseks hoogu koguv Uue Loomingu Maja oma erakordsuses, pakkudes põnevat asukohta ja atmosfääri GROM MMXX toimumiseks Tallinnas. Festival keskendub hea tasemega korraldusele nii esineja kui külastaja vaates. Seetõttu on tegemist ka tagasihoidliku mahutavusega ning piiratud pääsmete hulgaga sündmusega, et tagada väärtuslik elamus kõigile. 

Festivali toimumisele aitavad kaasa Damn.Loud, Sveta Baar, Rada7.ee, ULM, Kärt Hammer, Taavet Kohal, Vita Pictura, Urban Culture Entertainment ja Blow Up That Gramophone.

_______________________________


  • Festival algab 12.06.2020 15:00 ning lõppeb 14.06.2020 05:00.
  • Alla 16-aastastel on keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata festivali alal kella 24.00-05.00. Palume ebamugavuste vältimiseks kanda kaasas isikut tõendavat dokumenti vanuse tuvastamiseks. Festivali turvatöötajatel ja baaritöölistel on õigus kontrollida külaliste dokumenti. 
  • Sündmusele ei lubata silmnähtavalt joobes isikuid. Korraldajal on õigus keelduda külastaja teenindamisest hoolimata pileti olemasolust. 
  • Festivali külastajad saavad tasuda sularahas ning kaardiga. 
  • Piletiga erivajadusega inimese saatjale sisenemine tasuta.
  • Korraldaja kirjaliku nõusolekuta on rangelt keelatud kontserdipiletitega seotud loosimised, auhinna- ja muud mängud kõikides online ja offline kanalites

_______________________________

SÜNDMUSELE ON KEELATUD SISENEDA: 

  • toidu ja joogiga, sh ka korduvkasutatava klaastaaraga
  • lemmiklooma või -linnuga
  • tuli-, külm- ning muud tüüpi relvaga
  • professionaalse foto-, videosalvestuse- või audiosalvestuse tehnikaga

LISAINFO →

Vanusepiirang 16+
FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM
PASS

60 €

HAIL

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 3.05€

Kahepäevane festivalipass.

PASS

65 €

LIGHTNING

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 3.30€

Kahepäevane festivalipass.

PASS

70 €

STORM

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 3.55€

Kahepäevane festivalipass.

PASS

75 €

THUNDER

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 3.80€

Kahepäevane festivalipass.

PASS

100 €

GROMHEAD

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 5.05€

Toetajapass - sisaldab kahepäevase festivali passi ja korraldusmeeskonna südamlikku tänu.

PASS

666 €

GROMLORD

LISANDUB TICKETERI TEHINGUTASU 10.85€

Inimesele, kellele väga meeldib GROM festivali idee. Sisaldab unikaalset kahepäevase festivali passi, korraldusmeeskonna südamlikku tänu ja üllatuskingitust.

Pileteid on alles ainult 1 !

Uue Loomingu Maja

Kopli 93
11712 Tallinn
Vaata kaardilt
SÜNDMUSE KORRALDAJA
MÜRA OÜ
Registrikood: 14873074
Orase tn 7, 10317 Tallinn, Estonia