3-31 AUGUST TRESKI KÜÜN, VÄRSKA

Taarka Pärimusteatri lavastus “Vanahunt”

Dekameronlik lavastus seto jutuvestja Feodor Vanahundi kirevast maailmast.


Lavastus "Vanahunt" põhineb jutuvestja folkloorsetel lugudel, mille teemad varieeruvad maailmaloomisest lähiminevikuni, kujutavad inimest, kui äärmuseni vastuolulist isendit. Neis juttudes võib kohata pühamehi ja lausa Jumalat ennast, samuti juute, pappe, trikstereid ning salakavalaid naisi, kellel kõigil on oma eesmärgid ja unistused, mille püüdmine, nagu elus ikka, kord õnnestub ja siis jälle luhtub.


Inimene nähtuna läbi Vanahundi juttude on armastav ja vihkav, töökas ja laisk, alandlik ja alp, vooruslik ja paheline, jumalakartlik ja jumalavallatu, frigiidne ja kiimaline ja veel ja veel ja veel... Aga inimesed need oleme Meie.


„Vanahunt” on katse tungida vanameistri peas pesitsevasse mikrokosmosesse, et see kõigile nähtavaks ja elavaks manada.


Lavastaja Helena Kesonen, kunstnik Mailiis Laur, dramaturg Ott Kilusk. Valgustab Elerin Tammel, heli loob Liisa Koemets.


Mängivad: Artur Linnus, Eduard Tee, Jekaterina Burdjugova, Agur Seim, Kristian Põldma, Martin Tikk, Claus Mootse, Vootele Ruusmaa jt.


Etendus kestab 2 tundi ja 15 minutit koos ühe vaheajaga.


Vanusepiirang* 12+
*Alla 12-aastastele lastele mittesoovitatav. Etenduses kasutatakse ebatsensuurseid väljendeid ja käsitletakse teemasid, mis ei pruugi lastele sobida.


FACEBOOK EVENTFACEBOOK PAGEVEEBILEHTINSTAGRAM

TRESKI KÜÜN

Silla talu, Treski küla,
Värska Vald, Võrumaa
Vaata kaardilt Veebileht
SÜNDMUSE KORRALDAJA
TAARKA PÄRIMUSTEATER MTÜ
Registrikood: 80244621
Obinitsa, 65301 Meremäe vald, Võrumaa